Chcete mít na jaře u domu pergolu? Přemýšlejte o ní již nyní!

Zjistili jste v loňské letní sezoně, že vaší zahrádce chybí zastřešený prostor pro posezení? Nestačil vám jako zastínění zahradního nábytku pouhý slunečník, ale chtěli byste si u svého rodinného domu vytvořit zastíněný relaxační prostor? Ideálním řešením je výstavba dřevěné pergoly. Pergola ze dřeva poskytne dokonalé zastřešení zahradního posezení. Navíc díky svému přírodnímu vzhledu nebude nijak rušit vzhled zahrady. Naopak skvěle do designu zapadne, ať už bude u domu nebo na volné ploše. Jestliže chcete už na jaře mít na zahradě pergolu, vyplatí se o ní přemýšlet již nyní.

 

Na zahradě nebo u domu?

Základní otázka, kterou byste si měli položit. Chcete mít pergolu na volné ploše zahrady nebo přímo u domu jako zastřešenou terasu? Terasy jsou v současné době téměř nezbytnou součástí moderních rodinných domů. Konstrukce dřevěných pergoldomky-delta.cz se liší. Jiné konstrukční požadavky mají pergoly, které se dávají ke zdi domu a jinou konstrukci musí mít pergola, která se postaví na volné ploše zahrady. Ze všeho nejdříve je důležité promyslet místo, kde bude nová pergola stát. podle toho se bude odvíjet její konstrukce.

pergola-klasik-300-370-10---4-1429884756

Materiál a technologie výstavby!

Dalšími velmi důležitými faktory pro pergoly jsou materiál a technologie výstavby. Stavebním materiálem musí být kvalitní masivní dřevo. To by mělo být vysušené a řádně opracované. Důležitá je také síla využitého materiálu, aby konstrukce byla dostatečně pevná a dokázala dlouhodobě odolávat působení vnějších vlivů a poškození. Nejdůležitější jsou stojky a vaznice. Tyto profily by měly být alespoň 115×115 mm nebo KVH 140×140 mm. Velmi důležité je i spojení materiálu. Řádné zbytečné kovové spojky, ale nejlepší variantou je klasické spojení stojek s podzemnicemi na dlab a čep.

 pergola-klasik-350x470-1-1429885976

Vyberte si u specialistů!

Pokud se necítíte na to, že zvládnete postavit kvalitní a pevnou dřevěnou pergolu vlastními silami, nemusíte zoufat. Stačí vybrat specializovanou firmu, která se postará o její výrobu, a pokud budete chtít, tak i o montáž přímo na vaší zahradě. Firmy vybírejte na základě jejich zkušeností a také podle toho, jaké využívají pro výrobu materiály a technologie. Jedním z nejkvalitnějších výrobců dřevěných zahradních staveb na našem trhu je společnost Delta Svratka s.r.o.

Detailní informace o této společnosti najdete na www.domky-delta.cz.