Pokoj pro kluky v praktickém moderním podání

Hledala jsem odbornou pomoc designéra pro návrh dětského pokoje svých dvou synů – Adámka a Sebastiána. Na paní designérku Pavlínu Lipkovou a její firmu ORIGINE INTERIER DESIGN jsem dostala kontakt od své kamarádky, které jsem se svěřila se svým plánem přestavět a nově vybavit dětský pokoj.

 

Místnost má rozlohu 12m2, takže příliš místa byste v něm nenašli, ale vynalézavé řešení paní designérky změnilo dětský pokoj k nepoznání. Rozvržení pokoje paní Pavlína Lipková od základu změnila. Původní vchod nechala zazdít, čímž o metr zvětšila prostor pokoje a z šatny, která byla dříve součástí pokoje, se stal zároveň i vstup do pokoje.

 

 

S manželem jsme chtěli, aby měli  kluci v pokoji dostatek místa jak na hraní, tak i učení a odpočinek. Paní designérka vytvořila útulnou klidovou zónu na spaní a místo s dostatkem světla na učení a psaní úkolů.

 

Perfektní částí pokoje je schovávačka pro kluky. Tu paní Pavlína Lipková vytvořila nad někdejším vchodem do pokoje, kde nezabírá žádný prostor. Přístup do skrýše je ztížený výstupem po laně, takže si tímto budou přirozeně rozvíjet pohyb.

 

Oba naši kluci milují longboardy a snowboardy, proto paní Lipková navrhla originální světlo, které je vytvořené právě z longboardu, z čehož jsou kluci naprosto nadšení. Když přijde návštěva, je to první věc, kterou na svém pokoji hostům ukazují.

 

Protože místa na hraní není nikdy dost, navrhla nám paní designérka využít i stěnu nad postelemi. Černým tabulovým nátěrem vytvořila multifunkční pracovní plochu, kde si můžou kluci malovat a psát, a která jde velmi snadno očistit obyčejnou houbou. Je to velice nápadité řešení, protože jinak bychom stěnu jednoduše namalovali barvou a neměla by jiné využití. Takto se nám ani nejmladší Sebík nebude „realizovat“ na stěnách v bytě, jak tomu bylo u Adámka.

 

 

Jelikož mají kluci spoustu hraček, potřebovali jsme dostatečně prostorné místo, které zároveň nebude nijak překážet. Počítali jsme především s prostorem pod postelemi, ale paní designérka Pavlína Lipková navrhla i menší komodu v rohu pokoje pod televizí, která je prakticky využitelná jako místo na hraní a současně využitelná co by  prostor k posezení.

 

Styl pokoje, který paní Lipková vytvořila, je naprosto senzační a originální. Splňuje všechny naše požadavky a představy dětského pokoje a má i spoustu originálních prvků navíc. Kluci v něm moc rádi tráví čas.