Oheň v interiéru, návrh restaurace a designový nábytek

Živím se a pracuji jako umělec, ale jak už to my bohémové máme, rádi se realizujeme ve vícero sférách. Měl jsem od malička touhu vlastnit restauraci nebo kavárnu. A teď, když jsem velký, bylo na čase si tento sen splnit. S plněním mého snu mi velmi ochotně pomáhala paní Pavlína Lipková z ORIGINE INTERIER DESIGN, návrh interiéru restaurace, designový nábytek Brno.

Chtěl jsem, aby se v interiéru restaurace zrcadlila moje osobnost i má duše. Mým pracovním nástrojem, v uměleckém světe, je oheň. Moje fascinace ohněm je natolik zřejmá, že jsem se již několikrát setkal s označením pyroman. Je pravdou, že mám na toto téma nastudovanou spoustu knih, ovšem s pyromanstvím to nemá společného nic. S ohněm je spjatá obrovská síla a to už od pradávna. Je to živel, který, pokud si podmaníte, získáte silného spojence, kterého si ovšem nechcete nikdy „rozházet“. Se symbolem ohně je spjato teplo rodinného krbu, horoucí láska, jsou s ním spjaté dávné rituály. Oheň jsou hvězdy a slunce, oheň jsou blesky a činné sopky, ale často bývá právě i formou uměleckého vyjádření.

Zabývám se tvorbou elegantních ilustrací pomocí plamenu svíčky či pochodně, pokud se jedná o větší formáty. Transformuji kouřové stopy do složitých, výrazných forem a dále s nimi pracuji a zdokonaluji jejich linie pomocí tenkých štětců nebo peří. Proto jsem chtěl prvek ohně zakomponovat do interiéru. Je to má vášeň. A jako zrozenec ohnivého znamení mám k němu ještě hlubší vztah.

 

 

Když je někde oheň, měl by tam být krb a kde je krb je dobré mít dřevo. To byly prvky, které jsem po paní designérce požadoval a jinak jsem jí nechal volnou ruku a návrh a realizaci interiéru už byl čistě na ní.

Interiér restaurace je tvořen z několika místností, s tím, že každá je něčím výjimečná a jiná. Podlaha v interiéru je v tmavě hnědém provedení a je ve stejném odstínu jako kožené židle a stolky. Celý interiér je laděn do přírodních odstínů, hnědá, šedá, krémová, béžová a jsou zde využity i přírodní materiály, jak jsem si přál.

Při vstupu do restaurace vás zaujme bar, který je zároveň vstupem do kuchyně a je s ní propojen, tak že zákazníci na přípravu pokrmu vidí. Je to v dnešní době trendem a nejen to, ale má to i své praktické výhody. První výhodou je jistě to, že kuchyně zůstává opravdu čistá a na přípravě pokrmů či člověk dává maximálně záležet a zákazník je tak o to více spokojen.

V první místnosti se také nachází můj vymodlený krb. Nevzpomínám si, že bych ho již v nějaké restauraci viděl, a tak jsem byl za tento originální prvek velmi vděčný a měl jsem z něho radost. V místnosti druhé, kde jsou výrazné, cihlové, rustikální stěny se nachází ještě jeden originální kousek, který stojí za povšimnutí. Jedná se o osvětlení, které je řešeno pomocí černých kovových trubek, které jsou vedeny podél celé zdi a jsou v nich zabudované žárovky a opět je to nejen designový kousek, ale zároveň je to velmi praktický prvek, jelikož jsou uvnitř trubek schované rozvody kabelů.

 

 

Nejraději mám ovšem poslední místnost, která je také nejzajímavější. Říkám jí „místnost dřevěná“. A proč? Protože dřevěná opravdu je. Ovšem nejedná se o klasické dřevěné obložení. Ve stěnách jsou udělané niky s dřevěnými policemi a místo dekorací jsou v nich naskládaná dřevěná polena. Nejen, že místnost je velmi útulná, ale opět splňuje i požadavky praktické. Dřevo se samozřejmě spotřebovává postupně do krbu, a tak se není třeba bát, že by nám restauraci snědly roztoči. Stůl i židle jsou zde také dřevěné a opět v tmavě hnědém provedení.

Realizace restaurace, paní Lipkové, dopadla na jedničku. Interiér má nejen všechny prvky, které jsem požadoval, ale ještě něco navíc. Má kouzlo a jeho atmosféra je natolik příjemná, že se stala brzy velmi oblíbenou u mě, mých přátel i zákazníků.