Čištění koberců strojovou metodou v domě pro seniory v Praze

Ráda bych chtěla veřejně pochválit firmu A SERVIS LIPKA s.r.o., strojové čištění koberců Praha, která nám letos přijela vyčistit koberce v našem domově pro seniory. Její zaměstnanci jsou velmi příjemní lidé a snažili se vyhovět všem našim požadavkům.

V každém bytě je v pokoji koberec, na kterém naši nájemníci mají postele a různý nábytek. Bylo potřeba koberce vyčistit a vydezinfikovat i pod nábytkem. Zaměstnanci firmy A SERVIS velmi ochotně veškerý nábytek přesunuli, koberec pod ním vyčistili, vysáli do sucha a dali zase na své místo.

Metoda strojové čištění koberců je výborná a všechny koberce jsou v našem domově nyní čisté a vydezinfikované. Pracovníci A SERVISU pracovali rychle a přitom velmi pečlivě. Musím zmínit i jejich lidský přístup k našim seniorům. Během práce si příjemně povídali s našimi seniory a přitom jim práce šla skvěle od ruky. Rádi využijeme jejich službu strojové čištění koberců Praha i v následujícím roce. 

Pravidelným hloubkovým čištěním koberců prodloužíte jejich životnost

Pokud se rozhodnete pro koberce v bytě, tak je nutné o ně řádně pečovat. Nejenže pravidelným čištěním prodloužíte koberci životnost, ale především ho zbavíte všech alergenů, prachu a roztočů. Běžné vysavače většinou nevysají všechny nečistoty do hloubky a ty pak mohou být příčinou řady alergií a astmatu. Důkladné strojové čištění koberců je důležité především v domácnostech se zvířecími mazlíčky.

Spousta úklidových firem nabízí čištění koberců extraktorem. Jedná se o mokré čištění, kdy je chemický roztok vstřikován do podsady koberce a okamžitě odsán do sběrné nádoby. Vhledem k tomu, že se nečistoty rozpouštějí v chemickém roztoku, tak je nutné dokonale odsát všechnu vlhkost z koberce. Pokud však koberec zůstane mokrý, zadrží se v něm i špína a následně se objevují tmavé skvrny a barevný odstín poté již není stejnoměrný. Bohužel toto je velkou nevýhodou extrakční metody.

 

Řada firem ale už nabízí modernější způsob a používá kotoučový stroj, který chemický roztok rozkartáčuje do vláken koberce. Pomocí dlouhých štětin rotačního kartáče se na povrch dostanou i hluboko zašlapané nečistoty. Přestože je čištění koberců kotoučovým strojem dražší než extrakční čištění, tak na něj nedám dopustit.

Necháváme si zhruba 1x za rok vyčistit koberce v bytě od firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové čištění koberců Praha, která používá právě zmiňovanou metodu čištění koberců kotoučovým strojem. Koberec je po čištění pěkně nadýchaný, hebký, voňavý a dokonale čistý. Firma A SERVIS má s čištěním koberců dlouholeté zkušenosti. Dopřejte svému koberci opět nový vzhled a svěřte ho odborníkům. Tím tak oddálíte jeho stárnutí.