Nový trend – noblesní extravagance

Současný dynamický způsob života přináší nové pohledy i na styly a typy bydlení. Ne všichni si libují v umírněné šedi a jednoduchosti uplynulých dekád. Pro stylisticky hravé až mírně provokující jedince jsou na trhu nejnovější interiérové a exteriérové dlažby a obklady ve stylu noblesní extravagance.

 

 

 

 

 

Představitelem tohoto trendu je novinka LEGNI 11. Jsou to keramické imitace 6 druhů dřeva od běleného modřínu po tmavý jilm, přecházející od klasických parketových vzorů po výstřední působivost signálních barev.  Ve stylisticky dokonalém interiéru působí například signálně svítivý červený nebo oranžový panel z obkladů LEGNI 11 jako umělecký artefakt. Tyto prvky, pečlivě umístěné a začleněné do celkové kompozice, dovedou vytvořit dojem noblesní extravagance, která ale nemá nic společného se snobstvím.

 

Jedním z nejzajímavějších trendů je použití těchto obkladů ke kazetovému obložení stěn ve stylu secesních domů. K tomu slouží velkoformátové dlaždice, které jsou lepeny do výše 120 cm a vytvářejí úplně jiný typ interiéru, než na jaký jsme v novostavbách zvyklí (cena od 1827 do 2193 Kč za m2)

 

dlažba

 

Do stylisticky vypjatých až dekadentních černobílých vnitřních prostor bytů i domů je určena kolekce LEGNI 12 (cena od 2631 do 3158 Kč za m2) Jedná se o vysoce leštěné dřevo v provedení černém a bílém. Obvykle muži preferují tuto kombinaci, která je velmi elegantní i v jednoduché šachovnici. Nejvíc radosti ale přinese povahám, které si rády hrají se skládáním různých variant z těchto barev a milují momenty překvapení v podobě neobvyklého sesazení obkladů. Zajímavé je, že k tomuto typu dlažby se dá citlivě vybrat poměrně široká škála nábytku i doplňků, aniž by vše působilo rušivým dojmem.

 

LEGNI 13 je dlažba, kterou lze nazvat nostalgickou. Vyzařuje zimní, temnější náladu se vzory evokujícími sněhové vločky na starém okně a mráz, s povrchem jakoby nahrubo pilou nařezaným. Dokonalý decentní základ pro kreativní možnosti bytového architekta dotvoření interiéru, přitom příjemně luxusní pro výjimečně zařízené domy (cena od 2489 do 2987 Kč za m2)

Všechny tyto dlažby jsou zároveň vhodné i pro podlahové vytápění.

 

LEGNI 11, 12 a 13 najdete v showroomu ASSO, který je v centru Prahy 1, v Biskupské ulici č. 8, a kde vám odborníci rádi pomohou s výběrem. www.asso.cz