Sruby jako přírodní a romantická stavení – komu by se nelíbily?

Sruby jsou krásným místem pro trávení volného času nebo dovolené uprostřed přírody. Jde o tradiční dřevěné stavby s mnoha podobami. Podívejme se na ně blíže.

 

Dovolená v roubence

Sruby a roubenky patří k českému i moravskému lidovému stavitelství a ty větší v příjemném přírodním prostředí často slouží jako penziony. Podoba roubených stavení se regionálně liší, liší se též budovy v nížinách či na horách – podoba je uzpůsobena vlivům počasí. Kritici tvrdí, že k dnešní době se už takové překonané technologie nehodí, ale rekonstruované chalupy jsou z architektonického hlediska skutečnými perlami.

Pokud ještě nevíte, kam na dovolenou, určitě neuděláte chybu, pokud se rozhodnete pro „roubenky jako z pohádky“. Pár skvělých tipů vám přinášíme.

 

Hotel Roubenka

V historickém městě Štramberk se nachází stylový Hotel Roubenka, který je komplexem několika dřevěných rekonstruovaných stavení s perfektní romantickou atmosférou. Přestože jde o sruby v místním architektonickém duchu, najdete zde všechny vymoženosti moderního hotelu. K dispozici je také venkovní terasa či plně vybavený prostor pro školení a konference.

 

Roubenka Doubravice

V srdci Českého ráje, v obci Doubravice a pod zámkem Hrubá Skála najdete další ideální místo. Strávit zde můžete aktivní dovolenou s ubytováním v místě – Roubenka Doubravice nabízí totiž nejen příjemné ubytování, ale také mnoho možností pro výlety za zajímavostmi. Pokud máte děti, najdou zde skvělé vyžití na velké zahradě s pískovištěm, houpačkou i trampolínou. Dospělí zde najdou příjemné venkovní posezení, krb, ohniště a všichni určitě ocení bazén!

 

Sruby v Nových Losinách

Turistická lokalita Jeseníky je také velmi oblíbená. Právě v hornatých oblastech je největší množství dřevěných stavení. Například v Jindřichově najdete chalupu Roubenka, která nabízí vlastní wellness centrum a další moderní vyžití, či naopak neomezené možnosti horské turistiky.

A kam se na dovolenou vydáte vy?