Dřevěná klasika – aneb schodiště, které má kouzlo

Stavíte nebo rekonstruujete dům či chalupu a nevíte si rady se schodištěm? Zkuste vsadit na ověřenou klasiku a tou je dřevo. Dřevo je věčné, neomrzí a má šmrnc a eleganci v každé době. Celodřevěná schodiště mají tu krásnou schopnost, že umí dotvořit celý interiér takřka k dokonalosti. Schodiště je důležitým interiérovým prvkem a proto je třeba vybírat jej opravdu pečlivě. Plní úlohu propojení prostoru a komunikace a velmi často se stává jeho dominantou.

 

Jaké zvolit

Každý interiér má jiné dispozice a zákazníci jiné individuální požadavky. Důležité je použít kvalitní materiál, který dodá schodišti šmrnc. Schodiště je možné zvolit vzdušné bez podstupnic nebo uzavřené s podstupnicemi. Točitá schodiště jsou velmi variabilní a skvěle je lze přizpůsobit podmínkám místnosti. Dá se tedy určit, jak budou schody vzdálené od sebe a tím jak budou příkré, u točitého schodiště lze skvěle stanovit jeho šířku a tím celou velikost. Schodiště lze zvolit také v různých tvarech, může jím být klasické rovné schodiště, schodiště ve tvaru písmene L, U nebo točité schodiště. Záleží na proporcích a dispozicích daného prostoru.

Velký výběr materiálů

Celodřevěná schodiště nabízejí různé varianty dřeva a takřka každý zákazník si vybere to pravé ořechové. Nejčastěji jsou v nabídce druhy dřeva dub, buk, jasan, třešeň, smrk a borovice. Dřevo je velmi dobře zpracovatelný a poddajný materiál, proto je poměrně snadné schodiště povrchově upravit a sladit tak s ostatním částmi a prvky interiéru. Dřevěná schodiště se tak výborně hodí do novostaveb i starších rekonstruovaných domů. Krásně bude celodřevěné schodiště zapadat zejména do dřevěných interiérů, dřevostaveb nebo u vstupu do podkroví.

Veškeré informace o schodištích a dalších materiálech, ze kterých je možné je zhotovit, naleznete zde.