Žaluzie zvýší komfort vašeho bydlení

Rychlé a efektní řešení, jak získat v místnosti stín nebo zabránit slunečním paprskům v pronikání do místnosti, jsou žaluzie. Oblíbené již několik generací, lehké a dobře ovladatelné a v mnoha možnostech provedení i barvy dokážou poskytnout potřebný komfort i se stát designovým prvkem v interiéru.

Dávno tomu, co byla možnost žaluzií jen horizontálních a na výběr byla jen bílá nebo šedá barva. Moderní a komfortní žaluzie jsou atraktivním prvkem v místnosti a mohou být v provedení horizontálním i vertikálním. Barevná škála umožňuje zvolit si takový odstín, který ladí s celkovým vzhledem interiéru a nijak ho tak nenarušuje, ale naopak doplňuje. Ve velkých loftech a otevřených halách si můžete dovolit i velmi výrazné barvy či jejich kombinace, které podtrhnou celý prostor. V menších místnostech vsaďte spíše na umírněnost, aby barvy nepůsobily zbytečně agresivně.

Spolu se světelným komfortem, kdy nám žaluzie umožňují pustit do místnosti tolik světla, kolik chceme nebo naopak plně ho zastínit, je vhodné myslet i na ostatní nepříjemnosti, jako je například hmyz. Velmi častým problémem bývá v létě, ale ani podzim či zima neznamenají, že máme od poletujících much nebo komárů pokoj. Naopak, stahují se za teplem a tak i v zimě na příklad při větrání můžeme pustit domů nezvané návštěvníky. Tomu efektivně zabrání sítě proti hmyzu a to jak doma, ta třeba i v kanceláři. Zajistíme si tak čerstvý vzduch bez obtěžujícího hmyzu, který se dovnitř jednoduše nedostane.

Žaluzie si rozumí téměř se všemi typy a styly zařízení interiéru, od moderního čistého designu skandinávského stylu až třeba po vesnický nebo provance. Horizontální žaluzie dokážete vytáhnout a minimalizovat je, pokud nemají být viděny, naopak vertikální i po jejich stažení fungují jako zdobný prvek místnosti, zvlášť v kombinaci se zajímavě řešenou podlahou. Tolik oblíbené dřevěné parkety si právě s vertikálním provedením žaluzií dobře rozumí společně vytváří sladěný vzhled. Pak již stačí jen vhodně vybrat nábytek nebo doplňky a komfortně zařízený interiér je hotový.