Hliníkové fasády PREFA jsou všestranné, odolné, ale i nadčasové

V současné době patří hliník mezi velice oblíbené materiály, a to především pro jeho výborné vlastnosti, nadčasový vzhled a všestrannost. Používá se momentálně v mnoha oblastech stavebního průmyslu, dokonce i v natolik specifickém segmentu, jako jsou fasády. Pokud jste už někdy o hliníkových pláštích staveb slyšeli, zřejmě vám neuniklo, že jsou rezuvzdorné, odolné vůči nepřízni počasí, nerozbitné a přitom lehké.

Prodejem fasádních systémů z hliníku se na tuzemském trhu zabývá česká společnost PREFA Aluminiumprodukte. V jejím produktovém portfoliu najdete různá řešení vyrobena v mateřském závodě v sousedním Rakousku.

 

Přednosti hliníku jako takového

S hliníkem se setkáte momentálně v takřka každém odvětví, přičemž tento materiál si na popularitě získal zejména díky své nízké hmotnosti. Hliníkové fasádní systémy nezatěžují statiku budov, jsou elegantní, pyšní se dlouhou životností v řádu desítek let, jsou kvalitní a naprosto funkční. Obávat se nemusíte koroze, dokonce ani poškození vnějšími vlivy. V neposlední řadě je hliník nehořlavý a bezúdržbový, takže odpadávají starosti s natíráním či lakováním.

 

Originální fasádní systémy pro každou budovu

PREFA prodává fasádní systémy v několika různých odstínech a tvarech. V podstatě nezáleží ani na tom, jestli se jedná o novostavbu, nebo starší rekonstruovaný objekt. PREFA si zakládá na kvalitě výsledku, a proto se o montáž starají vždy profesionálové, kteří navštěvují kurzy pořádané v rámci PREFA Academy.

Fantazii se meze nekladou. Přijdou si na své jak příznivci jednoduchosti, tak i jedinci preferující nevšední a ojedinělé struktury.

 

I stará budova se promění v moderní architekturu

Ze strany zákazníků je velice žádaný fasádní panel FX.12, jenž budovám propůjčuje ojedinělý design. Každý panel je originálem díky nepravidelným zlomům na povrchu. Podle dopadu světla na panely, vytváří stíny rozmanité efekty a je tak dosáhnuto asymetrického vzhledu. I z naprosto fádní nemovitosti se může stát unikát.

Pro kreativní duše jsou připraveny fasádní lamely Sidings, které vytvářejí naprosto plynulé přechody i díky rohovým lamelám. Zde je možné pokládat lamely jakýmkoli směrem – svisle, vodorovně, nebo šikmo.

Za zmínku rozhodně stojí i hliníkové svitkové plechy Prefalz, které jsou v široké škále barev. Pokud si myslíte, že je vaše představa o fasádním systému nerealizovatelná, zeptejte se společnosti PREFA, společné řešení určitě najdete, vybírat totiž můžete i z maloformátových prvků, které lze použít nejen jako střešní krytinu, ale i jako fasádní obklad.

Zajímavou volbou jsou i vlnité profily PREFA Profilwelle či Zackenprofil – profily pilové, s nimiž proměníte objekt v magickou plochu, díky hře se světly a stíny.

 

Co dále PREFA nabízí?

Česká firma se dostala do povědomí s hliníkovými střechami, u nichž se nemusíte obávat toho, že by byly poškozeny nepříznivými vlivy počasí. Hliníková střecha PREFA je garantována 40letou zárukou na materiál a v případě použití produktů s povrchovou úpravou P.10 se tato záruka vztahuje i na stálobarevnost. Střešní systémy, fasádní systémy i odvodňovací systémy jsou již na trhu známy, nyní se do dění zájmu dostávají i protipovodňové zábrany, což jsou vlastně hliníkové trámce zasouvající se do upevňovacích profilů či sloupků. Chrání objekt i pozemek. Systém je velice variabilní, v případě potřeby je možné výšku ochranné stěny zvětšit.

PREFA jde ruku v ruce s moderními trendy a snaží se zákazníkům nabídnout vždy technologicky vyspělá řešení a kvalitní servis.