I na dřevostavby jsou oblíbená plastová okna

Možná si myslíte, že k dřevostavbám se nehodí jiné druhy výplní stavebních otvorů, než dřevěné. Možná ale budete překvapeni, že většina dřevostaveb na českém území je osazena plastovými okny. Výrobky z plastu jsou ještě stále nejvyužívanějším druhem oken u nás a to platí i pro oblast dřevostaveb, zejména těch moderních. Výhody plastového materiálu se prosazují i v této oblasti stavebnictví. V následujícím článku si detailně rozebereme základní výhody plastových oken, ale nejdříve se podíváme, jak se poznají správní výrobci.

 

 

Jak poznat kvalitního výrobce

Kvalitní výrobci stavebních výplní z plastu se poznají na základě dvou skutečností. Tou první je samotná kvalita výrobků. Jak vypadají kvalitní plastová okna? Základem jsou správné plastové profily s několika komorami. Samotný proces výroby by měl probíhat pomocí moderních technologií. Kvalitní výroba tedy znamená spojení kvalitních vstupních materiálů a moderních technologií pro jejich zpracován a výrobu.

 

Dívejte se i na služby

Kvalitní firma se pozná i podle doplňkového sortimentu a služeb, které nabízí. Jako doplňkový sortiment jsou myšleny například parapety k oknům, široký výběr kování nebo nabídka dekorů. Celý proces spolupráce s výrobcem by měl začínat vaším odesláním poptávky. Na tu by měla firma reagovat a měl by se s vámi spojit technik. Na osobní schůzce s technikem byste si měli ujasnit veškeré parametry, které očekáváte a technik by vám měl poskytnout odborné poradenství. Na základě výsledku schůzky s technikem by vám měla být zaslána cenová nabídka. Tu můžete upravit a po jejím odsouhlasení podepsat. Okna by pak měla být vyrobena, dovezena výrobcem na stavbu a odborně namontována. Někteří výrobci také zajišťují záruční i pozáruční servis.

 

Výhody plastových oken

Plastová okna mají hned několik výhod a tou první je bezpochyby cena. Ta je v porovnání s hliníkovými i dřevěnými okny podstatně nižší a to i v případech, že jsou jednotlivé druhy ve stejné kvalitě se stejnými tepelně-izolačními vlastnostmi. Působí elegantním dojmem a mohou být nabízena v mnoha různých dekorech. Další výhodou je i rychlá výroba a díky ní i rychlé dodání na stavbu.

 

Detailní informace najdete na stránkách www.artokna.cz, u předního českého dodavatele oken.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *