Izolace stropu je hotová za pár hodin

S blížícím se koncem topné sezóny se většina majitelů domů začne obávat konečného vyúčtování nákladů za vytápění a přemýšlet, jak v další sezóně ušetřit. Jednou z možností jak zabránit únikům tepla je foukaná izolace stropu.

Aniž by si to mnozí majitelé domů uvědomili, k největším únikům tepla dochází zpravidla právě stropem. Je to i proto, že teplý vzduch stoupá vzhůru a izolace stropů často není v dokonalém stavu, případně chybí úplně. Unikat nám tak může až 30% tepla a to už je velmi výrazný objem. O to víc musíme topit a o to vyšší máme na topení náklady. Řešením je foukaná izolace, která se pro zateplení stropů hodí nejvíce. Právě díky technologii foukání je možné ji aplikovat i do špatně přístupných míst, dokáže vyplnit každou skulinu i prasklinu a to během několika hodin bez nepořádku nebo nutnosti velkých příprav.

Aplikace izolace se provádí pomocí technologie foukání, kdy je veškerý materiál uskladněn mimo objekt na autě a hadicí je přiváděn a aplikován přímo na určené místo. Nemusíte tedy složitě stavět lešení, proměnit zahradu ve skladiště stavebních materiálů a každý den několikrát uklízet po dělnících. Pro aplikaci materiálu do prostoru stačí jen několik otvorů a tak můžou práce probíhat téměř bez omezení běžného chodu domácnosti nebo nutného vyklízení místností. Jako izolační materiál se používá minerální vlna, která je nehořlavá, odolá plísním i bakteriím a neslehne se, její izolační vlastnosti tak zůstávají zachovány po dlouhé roky.

Kromě zabránění úniku tepla v zimě ochrání náš dům i v létě proti přehřátí a pomáhá tak zachovat komfort bydlení i v podkrovních místnostech. Aplikaci foukané izolace je vždy lepší přenechat profesionálům, kteří dokážou posoudit daný objekt a poradit s nejvhodnějším řešením, doporučit potřebnou výšku izolace nebo odhalit možné problémy.