Jak a kde vybrat kvalitní čistírnu odpadních vod?

Domácí čistírny odpadních vod se stávají již běžným standardem mnoha moderních rodinných domů. Nejčastěji jsou potřeba v oblastech, kde je nedostačující kanalizační systém, což bývají hlavně okraje vesnic nebo i měst, kde vznikají nové zástavby. Pokud i vás čeká rozhodování, kterou čistírnu odpadních vod si pořídit, nechte si poradit.
 
  
  

Bez složité instalace
čistírna odpadních vodPřipojení na kanalizační systém v nově vzniklých oblastech s rodinnými domy bývá v mnoha případech složité a především finančně nákladné. Právě proto se stále více majitelů rodinných domů uchyluje ke snadnějšímu řešení – tedy k pořízení si vlastní čistírny odpadních vod. Toto rozhodnutí je jistě správné. Domácí čistírny odpadních vod jsou totiž méně finančně nákladné, ale především přinášejí vlastní kvalitní čistění vody.

Jakou a kde vybrat?
V současné době je možné vybírat z mnoha modelů čistíren odpadních vod a v tom je právě kámen úrazu. Laik se totiž v široké nabídce bude orientovat velmi těžko, takže by se mohlo lehce stát, že zvolíte model, který vám a vašim požadavkům nebude absolutně vyhovovat. Právě proto se vyplatí, pokud si s výběrem domácí čistírny odpadních vod necháte poradit od odborníků. Obrátit se můžete například na společnost Ekoplast, která se právě na výrobu a prodej čističek specializuje. V jejich nabídce najdete čističky různých druhů a velikostí, s jejichž výběrem vám samozřejmě pomohou. Navíc zajistí i odbornou instalaci. Společnost působí po celé České republice, takže je jedno, jestli poptáváte čističky Pelhřimov, Telč, Havlíčkův Brod nebo třeba čističky Jihlava.

Více informací najdete na www.ekoplast.cz