Jak hodit zahradu do gala?

Zahrada u rodinného domu je vizitko každé domácnosti. Doba a nároky na komfort a pohodlí se za posledních padesát let velmi změnily, a tak se hospodyňky více než u plotny snaží realizovat v exteriérech. Dvorní a zahradní trakty se staly letním provizoriem pro trávení volného času napříč rodinným spektrem.

Každé příměstské i vesnické stavení má k dispozici okolní zelenou plochu. Ať už na ní roste trávník nebo je využívána k záhonové pěstitelské činnosti, či je kulisou bazén, bez zahradního nábytku se nelze obejít. Zahradní nábytek je nepostradatelnou součástí sebemenšího areálu. Při výběru dbáme nejen na jeho design, ale také na kvalitu, aby nám při slušném zacházení vydržel co nejdéle. Výběr zahradních prvků umožňuje volit mezi nábytkovými solitéry nebo kombinovat jednotlivé prvky do sladěné sestavy.

Vícečlenná rodina zcela jistě využije sedací lavice, stolní sestavy nebo komplexní zahradní sestavy. Singles obyvatel si snadněji dopřeje luxus v podobě zahradní houpačky, polohovacího lehátka nebo  houpacího křesla. Zahradní nábytek má široký záběr a jeho výběr by měl jít ruku v ruce s charakterem nemovitosti a rázu okolí.

 

Pohodlí především

Kromě dřeva se ve venkovních podmínkách velmi dobře adaptoval i ratan. Zahradní nábytek z umělého ratanu je vyhledáván pro svou snadnou údržbu a pohodlí, které svým majitelům dopřává. Je odolný proti UV záření, a proto se nezabarví. Rovněž je odolný vůči vodě, díky čemuž může stát venku i v období zimy. Před tuhým mrazem jej však preventivně ochraňme textilním přehozem. Kolekce zahradního nábytku z umělého ratanu za investici rozhodně stojí, už je pro svůj luxusní vzhled.

K dokonalému prožitku a nerušenému pohodlí poslouží polstrované potahy. Polstry na zahradní nábytek se rozměrově hodí na křesla, židle s opěrkou, lehátka i dvojmístné i třímístné lavičky. Polstry mají funkci termoregulační, stejně jako estetickou. Kdo je jednou vyzkouší, již nebude chtít nikdy jinak.

Pakliže jste se rozhodli hodit svou zahradu do gala, pojměte její zařizování jako komplexní záležitost. Načerpejte inspiraci u sousedů, v tematických časopisech, na odborných webech nebo v prodejnách s nábytkem a šlápněte do toho! S chutí, půl je hotovo.