Zařizujeme dětský pokoj

Zařizování dětského pokojíčku není tak jednoduchou záležitostí, jako by se mohlo na první pohled zdát. Interiér by měl být maximálně přizpůsobený požadavkům dítěte a zároveň být bezpečný, aby zde nedošlo k úrazu.

 

Aby se dobře spalo

Naprostou nezbytností v každém pokojíku je rozhodně dětská postel. Dítě musí mít svůj prostor vyhrazený ke spánku a odpočinku, kde jej nebude nic rušit. Zároveň je třeba myslet na to, aby byly splněny všechny požadavky na zdravý spánek. Vybírejte pouze takové dětské postele, co jsou vyrobeny z opravdu kvalitních materiálů a mají perfektní zpracování. Žádné vrzání či nestabilita nejsou žádoucí. Matraci vyberte nejlépe zdravotní, protože jinak u potomka riskujete vývojové vady páteře.

Co se nábytku týče, volte takový, který zajistí dostatek úložného prostoru a současně bude i bezpečný. Tím jsou myšleny oblé hrany skříní, žádné prosklené vitríny, jež by se mohly rozbít, a pevné ukotvení do zdi, aby nemohlo dojít k převrácení na podlahu. Podle věku dítěte zařiďte také koutek s psacím stolem. Malé děti jej využijí ke kreslení, ty starší pro psaní úkolů.

 

Hračky musí mít své místo

Jestli něco děti doopravdy milují, jsou to všelijaké hračky. Ty v dětském pokoji samozřejmě nesmí chybět, ovšem i tyto roztomilé předměty vyžadují své místo, kam je dítko po skončení hry uloží. Pro tento účel perfektně poslouží truhly na hračky. Seženete je v různých barvách i velikostech, a mohou se tak stát perfektním doplňkem.

Cokoliv, co potřebujete k vybavení dětského pokoje, nabízí například firma Baby Nábytek. Na jediném místě seženete všechno od lůžkovin až po komody, a to v perfektní kvalitě. Zakoupit zde můžete taktéž velice oblíbené pokojové sestavy, které obsahují nábytek se stejným designem, takže výsledný interiér bude působit velice moderně a uceleně.