Jak vybrat povlečení dle materiálů?

Aby se vám každou noc dobře spalo, je nutné mít k dispozici nejen kvalitní postel s vhodným roštem a matrací, ale také příjemné povlečení, jež vás nebude nijak obtěžovat. Hlavní roli v tomto ohledu hrají materiály, z nichž je povlečení vytvořené.

 

Bavlněné modely

Sázkou na jistotu je bezesporu povlečení z klasické bavlny. Ideální je stoprocentně přírodní materiál. Bavlna je obecně velmi pohodlná, navíc poměrně dobře saje pot a je vysoce prodyšná. Nevýhodou může být fakt, že povlečení z bavlny musíte po každém vyprání důkladně vyžehlit, aby opět získalo svoji pověstnou jemnost.

 

Krepové povlečení

Jde také o druh bavlněné lůžkoviny, krep se ovšem vyrábí jiným způsobem. Při strojovém tkaní se vytváří zřasené části. Tento fakt znamená, že je krepové povlečení na povrchu přeci jen trochu hrubší nežli běžné bavlněné lůžkoviny, což ne každému vyhovuje. Proto je dobré si krepové povlečení pořídit nejprve v jediném kuse a vyzkoušet si, zda vám nebude vadit. Poté si jej klidně kupte do zásoby.

 

Mikrovlákno

Zajímavou alternativu k přírodním materiálům představuje mikrovlákno. Je vyrobené z polyesteru, což může leckoho odradit. Jakmile toto povlečení ale vyzkoušíte, mile vás překvapí jeho hebkost a jemnost. Navíc je antialergenní, takže jej mohou používat i ti z vás, kteří mají například citlivou pokožku a bavlna jim nevyhovuje.

Materiály jsou bezesporu důležité nejen pro povlečení, ale také pro peřiny, jež rovněž přispívají ke komfortu během spánku. Zejména v těchto týdnech, kdy venku panuje chladné počasí a člověk se rád zahrabe pod teplou deku, je vhodné zvolit péřové peřiny. Kvalitní produkty využívají především prachové husí peří, respektive jeho kombinaci s jemný peřím. Takovéto peřiny dokážou skvěle držet teplotu, přičemž jsou vysoce prodyšné a takzvaně dýchají, takže ve správných rozměrech skvěle ochrání vaše tělo před nočním prochladnutím.