Kámen DONÁT

Firma Kámen Donát nabízí kvalitní obklady, dlažby a další sortiment z  přírodního kamene. V naší nabídce naleznete venkovní i vnitřní dlažby a obklady formátované, neformátované, mozaiky, přírodní okrasné kameny – Solitéry, až 50 druhů kačírků, kamenné vany a umyvadla, zkameněliny a další dekorativní doplňky.

V minulosti patřil přírodní kámen k základním stavebním materiálům, hlavně díky svým vynikajícím mechanickým vlastnostem. Dnes je kámen opět často užíván nejen pro svou odolnost, ale zejména pro svou znovu objevenou a nezaměnitelnou krásu a to nejen ve formě obkladů a dlažeb.

 

donMezi námi prodávanými druhy kamene určitě stojí za povšimnutí chorvatský vápenec, který velice dobře vypadá, je kvalitní a hlavně neakumuluje teplo, takže v létě nepálí a je tak obzvláště vhodný například k bazénům (http://www.chorvatsky-kamen.cz/default-q-nepravidelne_SALIC_lamany_kamen-nav-sor-exe-3-id-4.htm ), ale také třeba na obklady a zdění.

 

Velice oblíbené jsou obkladové pásky 60x15x1,5-2,5cm, které mají zámek, díky němuž nejsou spoje mezi nimi téměř vůbec vidět, a ke kterým jsou k dispozici i rohové díly. (http://www.kamen-donat.cz/default-nav-sor-exe-3-m1-1-id-293.htm )

 

Okrasné valouny najdou využití jako dekorativní prvek nejen v zahradách. Lze jimi zdobit terasy, záhonky, zahradní jezírka a potoky nebo jej použít k dekoraci v interiéru. To samé platí o soliterních kamenech a sochách.

 

Kamenná umyvadla (například z onyxu) jsou každé jedinečným kouskem a díky hladkému povrchu i praktická na údržbu. Totéž lze říci i o kamenných vanách ručně vyrobených z jednoho kusu kamene.

 

Naprostým unikátem pak jsou zkamenělé stromy staré miliony let, které mají do nejmenší detailů zachovanou strukturu dřeva, ale tvrdost kamene a jedinečnou krásu vytvořenou přírodou.

dana

Podrobnější přehled o většině nabízeného sortimentu a cenách získáte na www.kamen-donat.cz a www.chorvatsky-kamen.cz a také přímo v sídle firmy Dymokurech.

 

 

Věříme, že Vás naše nabídka zaujme a sami se přesvědčíte o službách, které poskytujeme našim zákazníkům.

 

Kámen Donát