Koupelnové skříňky nemusí být jen nutným zlem pro uložení věcí …

Řada lidí nálepkuje svou koupelnu především jako praktickou, s označením krásná však často váhají. Vždyť jak by mohla být krásná místnost, v níž velkou část prostoru zabírají především nutné úložné prostory? Ale koupelnové skříňky dokážou být praktické, vkusné i elegantní zároveň, pokud je umíte správně vybrat.

Hned na úvod bychom si měli zdůraznit, že do koupelny je třeba vybírat nábytek ze speciálních materiálů, které dobře odolávají zvýšené vlhkosti i občasnému přímému namočení. Dřevo ošetřené proti vlhkosti a nízké nožičky, bránící kontaktu s namočenou podlahou, jsou proto nezbytností. Důležité jsou samozřejmě rozměry, ale také to, jak daný kus nábytku vypadá. Příliš nedoporučujeme kupovat koupelnové skříňky od různých výrobců, celkový dojem totiž může nakonec působit spíše disharmonicky a na pohled nepříjemně, i když si dáme záležet na správném výběru barev a stylu.

13731651_265191330518695_6689975891432313938_n

 

Chytré kombinace šetří místo i čas

Koupelna má mnohá specifika. Obvykle tu ukládáme prádlo určené k vyprání, ale i nezbytný koupelnový textil, oblečení určené k převléknutí a další nezbytnosti. To vše by mělo mít své místo a zároveň být co nejvíce ukryté. Chytrým nápadem jsou třeba koupelnové skříňky se zabudovaným výklopným košem na prádlo. Nábytek určený pod umyvadlo zase ukryje nezbytné čisticí a prací prostředky. Vše pak doplní praktické poličky ve stejném stylu určené pro uskladnění drobností nebo malých koupelnových dekorací.

Při výběru se řiďte svou intuicí a zapomeňte na zažitá dogmata. I malá koupelna si může dovolit tmavý nábytek s designem exotického dřeva, jestliže se její stěny a podlaha zahalí do světlých barev. A potřebujete-li se každý den po příchodu z práce nabít energií, vsaďte na nápadité kontrasty tvořené bílou sanitární keramikou a barevným nábytkem. Sami budete určitě překvapeni, jak krásnou a funkční koupelnu lze při troše plánování získat.