Krystalizace podlahy aneb jak udělat ze staré podlahy novou

Koupil jsem dům. Předešlý majitel nechal dát na podlahu kámen, který byl velmi pěkný, ale hrozně moc špinavý. Navíc dříve očividně nebylo o podlahu dobře postaráno. Rozhodl jsem se pro vyčištění, ale nevěděl jsem jak. Tak jsem zašel do obchodu, kde jsem si nechal poradit, nakoupil různé chemie a kartáče a pustil se do čištění. To mi i vcelku šlo, ale podlaha je takové rozlohy, že bych na tom nechal záda a čištění šlo neskutečně pomalu.
 

 

Také jsem si všiml, že při drhnutí podlahy kartáčem na ní zanechávám mírné škrábance. Asi je nejlepší nechat takové činnosti odborníkům, kteří ví, co dělají a mají k tomu i vhodné pomůcky. Druhý den už po čištění malého kousku jsem byl tak unavený, že se mi do toho vůbec nechtělo.

 

Kolega v práci mi doporučil firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která provádí čištění podlah v Praze, že s ní má velmi dobré zkušenosti, protože si od ní nechává doma čistit koberce, ale že prý zajišťují i čištění podlah strojovou metodou. Na webových stránkách jsem si našel kontakt a zavolal jim. Ani jsem nemusel čekat moc dlouho. Chtěl jsem ale  co nejdříve bydlet v krásném a čistém prostředí. Po příjezdu mi řekli, že udělají krystalizaci podlahy, protože je z krásného mramoru, který by bylo škoda nenaleštit. Použili speciální prášek, který kartáčovali strojem.

 

Sice to trvalo velmi dlouho, ale musím uznat, že výsledek byl překvapující. Vykoukla na mě čistá podlaha. Byl jsem za ni nesmírně rád, protože nová mramorová podlaha by byla velmi drahá a nikdy bych si ji jen tak nepořídil. Teď jsem ji měl a velice krásnou. Pracovníci dodrželi termín a chovali se ke mně velmi slušně. Na otázky odpovídali s úsměvem a jejich přístup k práci byl velmi zodpovědný. Nemyslím si, že takové pracovníky potkáte jen tak na ulici. Firma A SERVIS se má opravdu čím chlubit a může být ráda za lidi, které zaměstnává, protože jí dělají dobré jméno.

 

 

Čištění a dezinfekce dlažby a spár

Zařizovala jsem pro naši nemocnici vyčištění podlahy. V takových místech jako je nemocnice je potřeba dbát na hygienu a vím, že klasické automatické umývače podlah nám tak kvalitní vyčištění nezajistí, a že jsou vhodné jen pro pravidelné mytí.

 

Když jsem se podívala z blízka, tak spáry a motivy kachliček byly zanesené nečistotami. Hlavní požadavek byl jak na kvalitu vyčištění, tak na důkladnou dezinfekci, ale také na časovou flexibilitu, protože u nás není možné nějak omezovat provoz. Při výběru firmy jsem musela dbát i na dodržení domluveného termínu.

 

 

S jednou firmou jsme měli problém. Ne, že by nebyla práce kvalitní, ale věčná zpoždění byla nepřípustná, a proto jsme museli spolupráci rozvázat. Na internetu jsem přesně věděla, co vyhledávat – strojové čištění podlah v  Praze. To nabízela i firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., která přímo v Praze sídlí, takže to byla obrovská výhoda, protože pracovníci nemusí jezdit z daleka.

 

Zavolala jsem na číslo, které měli uvedené na internetových stránkách a zeptala se, zda jsou schopni naše požadavky vyplnit. Nebyl to pro ně žádný problém. Jejich přesnost byla bez problémů. Dojeli jak ve stanovený termín, tak i čas. Bez jakýchkoliv rozmýšlení se ihned vrhli do práce. Použili voňavý dezinfekční roztok a po několika minutách veškeré podlahy vykartáčovali strojem, který se používá na čištění podlah. Podlahy byly krásně čisté a dokonce se jim vrátila barva a lesk. Předešla firma takto podlahy nikdy nevyčistila.

 

Nyní vím, že spolupráci s nimi rozvazovat nebudeme. Nemusíme totiž ani hledat další firmu, protože jejich týmová práce a profesionalita je promyšlená. Nabídli nám i voskování podlah, které jsme využili, protože je protiskluzové, což je bezpečné pro naše pacienty i návštěvníky. Nemusíme se nyní bát ani silnějšího znečištění, protože díky vosku do podlahy žádná špína neprostoupí. Mohu jedině doporučit všem, jejichž podlahy potřebují čistotu nový život.