Majitelé bytů pod střechou jsou v létě i v zimě znevýhodněni

 

Bydlet v bytě pod střechou má své výhody i nevýhody. Mezi výhody patří fakt, že vám nikdo nedupe nad hlavou a v zimě vám podlahu vytápí alespoň trochu byt pod vámi. Nevýhody ale také rozhodně nejsou zanedbatelné. Zejména pokud není zateplená střecha. V zimním období vám nezateplenou střechou uniká velmi podstatná část tepla. V porovnání s ostatními byty tedy budou vaše výdaje za vytápění vyšší. V létě naopak bude střecha rozpálená a do bytu bude sálat teplo.

  

Řešení je zateplená střecha

Těmito skutečnostmi se nemusíte bát argumentovat i ostatním vlastníkům bytů. Zateplením střechy bytového domu budou byty pod střechou mnohem příjemnější k bydlení. Pokud se bude rozhodovat o investicích do zlepšení kvality bydlení těchto podstřešních bytů, které jsou součástí každého bytového domu, zkuste navrhnout tuto investici a použijte výše uvedené argumenty. Všichni vlastníci bytových jednotek mají stejná práva a stejný nárok na komfortní bydlení.

  

Můžete být připravení a přijít s řešením

Aby vaše argumenty měly ještě vyšší účinnost, můžete se na jejich představení připravit. Oblíbenou otázkou ostatních vlastníků bytů je ta, kolik bude vlastně zateplení střechy stát a jakou účinnost přinese. Že se určitě jedná o složitý stavební zásah, který bytovému domu přinese více škod, než užitku. Samozřejmě, že zateplení střech v bytovém domě není jednoduchou činností. Prostor na zateplování je zpravidla velmi malý a těžko přístupný. Naštěstí ale existují metody, které dokáží střechy zateplit snadno a účinně.

  izolace

Takovouto  metodu  nabízí  firma Foukané Izolace s.r.o.

Specialistou na zateplení střech bytových domů je například společnost Foukané Izolace s.r.o. Tato firma se specializuje na aplikaci foukané minerální vlny. Foukaná minerální vlna je materiál s vysokými izolačními účinky. V létě skvěle brání průniku tepla a zamezuje přehřívání horních pater budov  a v zimě chrání proti promrzání konstrukcí a pronikání chladu a drží teplo uvnitř. Navíc je realizace velmi rychlá a přesná i v těžko přístupných  prostorách. Finální instalaci  zajistí  zpravidla jediný pracovník, který aplikuje materiál pomocí hadice. Tou je materiál na místo dopravován přímo z nákladního automobilu hydraulicky. Celý prostor, určený k izolování, je tak vyplněn souvislou izolační vrstvou, bez mezer a bez tepelných mostů.

  

Kompletní informace najdete na www.foukaneizolace.cz