Tajemství čisté vody v bazénu

 

Ti z nás, kdo si na svou zahradu pořídili krásný bazén jistě nechtějí, aby měla jeho voda jinou barvu, než křišťálově modrou. Bohužel se tyto situace stávají a voda nemá takové parametry, jaké bychom si představovali. Bazénu jsou tu proto, abychom si v nich mohli užívat a zapomněli na starosti. Ovšem zapomínat na starosti spojené s péčí o vodu v bazénu se mohou draze vymstít.

 

Důležitá je především prevence

Vaším hlavním úkolem by mělo být, aby voda v bazénu měla správné hodnoty a barvu neustále. Pokud začnete problémy řešit až v době, kdy voda začíná zelenat, už je pozdě. Nejvíce tato situace hrozí na jaře, po zazimování. Pokud zapomenete na prevenci, je vyčištění vody složité, zdlouhavé a nákladné. Samozřejmě v dnešní době se nejedná o nic nemožného. Stačí pouze nakoupit příslušné produkty a nasypat je ve správném poměru do bazénu. ovšem pokud jsou bazeny ve stádiu čištění, není v nich možné koupání. Přitom stačí jen tak málo, aby voda byla stále čistá.

 

 

Deset minut za dva dny a je po starostech

Pokud si na kontrolu vody najdete čas alespoň jednou za dva dny, mělo by vše být v pořádku. Stačí si pouze pomocí testerů zjistit, v jakém stavu se voda momentálně nachází. Podle výsledků ji pouze dočistíte příslušnými přípravky a je po starostech. Při tomto pravidelném čištění vám práce nezaberou více než 10 minut. Nesmíte také zapomínat na pravidelné čištění bazénu pomocí filtrace, která hraje při celkovém čištění také velice podstatnou roli.

 

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *