Tajemství čisté vody v bazénu

 

Ti z nás, kdo si na svou zahradu pořídili krásný bazén jistě nechtějí, aby měla jeho voda jinou barvu, než křišťálově modrou. Bohužel se tyto situace stávají a voda nemá takové parametry, jaké bychom si představovali. Bazénu jsou tu proto, abychom si v nich mohli užívat a zapomněli na starosti. Ovšem zapomínat na starosti spojené s péčí o vodu v bazénu se mohou draze vymstít.

 

Důležitá je především prevence

Vaším hlavním úkolem by mělo být, aby voda v bazénu měla správné hodnoty a barvu neustále. Pokud začnete problémy řešit až v době, kdy voda začíná zelenat, už je pozdě. Nejvíce tato situace hrozí na jaře, po zazimování. Pokud zapomenete na prevenci, je vyčištění vody složité, zdlouhavé a nákladné. Samozřejmě v dnešní době se nejedná o nic nemožného. Stačí pouze nakoupit příslušné produkty a nasypat je ve správném poměru do bazénu. ovšem pokud jsou bazeny ve stádiu čištění, není v nich možné koupání. Přitom stačí jen tak málo, aby voda byla stále čistá.

 

 

Deset minut za dva dny a je po starostech

Pokud si na kontrolu vody najdete čas alespoň jednou za dva dny, mělo by vše být v pořádku. Stačí si pouze pomocí testerů zjistit, v jakém stavu se voda momentálně nachází. Podle výsledků ji pouze dočistíte příslušnými přípravky a je po starostech. Při tomto pravidelném čištění vám práce nezaberou více než 10 minut. Nesmíte také zapomínat na pravidelné čištění bazénu pomocí filtrace, která hraje při celkovém čištění také velice podstatnou roli.