Máte obavy z údržby teras a plotů ze dřeva? WoodPlastic® nevadí dokonce ani mráz

Velká zima v letošním roce stále jen klepe na dveře, a tak se naskýtají okamžiky, kdy můžeme s rodinou nebo přáteli sedět na terase před domem a radovat se ze slunečních paprsků. Po celém světě začínají být čím dál oblíbenější tzv. kompozitní terasy, které kromě dřevěné složky obsahují i složku plastovou. Díky tomu jsou kompozitní terasy od renomované výrobce WPC – WOODPLASTIC a.s. odolnější vůči klimatickým a dalším vnějším vlivům, trvanlivější, více bezpečnější a téměř bezúdržbové vzhledem ke klasickým terasám dřevěným.

 

WPC neboli wood-plastic composite je název pro unikátní materiál, který je zhotovený ze dřevěné a polymerové složky. Produkty WoodPlastic® od českého výrobce WPC – WOODPLASTIC obsahují 60 % dřeva (dřevěných pilin) a 40 % polymeru HDPE (high-density polyethylen). Jsou tak ekologicky více šetrné a ze zdravotního hlediska zcela nezávadné. Tento pečlivě zvolený poměr přináší ideální vlastnosti výsledného materiálu. Moderní technologie výroby materiálu byla vyvinuta před více než třiceti lety v Severní Americe. „Hlavní myšlenkou byl vývoj dokonalého materiálu, který zachovává na pohled i na pouhý dotek příjemné vlastnosti dřeva, ale rovněž minimalizuje veškeré jeho nežádoucí vlastnosti, je bezpečný i trvanlivý a nenáročný na údržbu. A to platí až do dnešních časů,“ říká Zuzana Krucká ze společnosti WPC – WOODPLASTIC.

 

Úspora prostředků za údržbu terasy

Tyto terasy z WPC materiálu mnohem lépe odolávají mrazu, sněhu, ale i slunečnímu záření a povětrnostním vlivům než klasické dřevěné terasy. V zimě je nemusíte vůbec přikrývat plachtou, v létě stačí omýt mýdlovou vodou a zamést nečistoty ze spár mezi prkny, a to kvůli zachování odtoku vody. Na rozdíl od typických dřevěných teras, které je třeba pravidelně oživovat olejem nebo barvou, ušetří terasy z WPC materiálu uživatelům peníze i čas na jejich údržbu. Terasy jsou rovněž odolné vůči hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu.

 

Už žádná rizika uklouznutí nebo třísky

„Díky příměsi zdravotně nezávadného plastového materiálu se nám u WPC teras nestane, že bychom se potkali se štěpem nebo třískou, tak jak se to běžně stává u dřevěné terasy. Protiskluzový povrch stejně tak, jako odolnost vůči chlorované i slané vodě pak jistě ocení majitelé bazénů,“ upozorňuje produktový a technický manažer firmy WPC – WOODPLASTIC Petr Hromek. Vzhledem k tomu, že se WPC prkna pokládají na rošty postupem zvaným skryté klipy, lze terasu jednoduše nainstalovat i svépomocí. Díky této technologii navíc člověk zcela sníží rizika vyplývající z vyčnívajícího vrutu či ostrého hřebíku. Rošty lze také postavit rovnou na původní podklad – třeba na původní dlažbu nebo i beton. WPC podlahy nacházejí uplatnění i na balkónech nebo lodžiích, kde se využívají nižší rošty oproti venkovním terasám.

 

Ryze česká výroba se zárukou do 25 let

Veškeré produkty WoodPlastic® se vyrábějí v Česku v licenci Strandex®, USA, se zárukou až 25 let. Uživatelé si mohou dle vlastního přání vybrat z řady různých povrchů a barevných úprav plných terasových i plotových prken. Výroba je možná také v délce na zakázku, tedy na míru.

 

Výhody kompozitních teras od firmy WPC – WOODPLASTIC a.s.?

 

  1. Opravdu žádné natírání a minimální údržba
  2. Vysoká životnost a záruka až 25 let.
  3. Maximální odolnost vůči hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu.
  4. Odolnost vůči mrazu, sněhu, chlorované i slané vodě a UV záření – barevná stálost.
  5. Naprosto bezpečný protiskluzový povrch i za mokra
  6. Bez jakýchkoliv třísek, štěpů a dalších nebezpečných vrutů.
  7. Naprosto žádné toxické látky.
  8. Na první pohled i na dotek téměř nerozeznatelnost od klasického dřeva.
  9. Výběr z opravdu velké řady originálních povrchů a barev
  10. Jednoduchá montáž i následná demontáž, možnost instalace na původní starý povrch.

 

Kromě odolných kompozitních teras má firma WPC – WOODPLASTIC a.s. ve svém portfoliu i širokou řadu plotů, které jsou rovněž vyrobeny z univerzálního materiálu WPC.

Produktové tipy (terasová prkna):

 

STAR Čisté linie drážkového maximálně kvalitního prkna STAR dodají terasám klasický vzhled. Barvy: latte, teak, cedar, merbau, palisander, grey, inox, eben. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1210 Kč vč. DPH/ 4m prkno.
STAR
Čisté linie drážkového maximálně kvalitního prkna STAR dodají terasám klasický vzhled. Barvy: latte, teak, cedar, merbau, palisander, grey, inox, eben. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1210 Kč vč. DPH/ 4m prkno.
 
STYLE PLUS Vysoce elegantní vzhled hladkého terasového prkna umocňuje velmi jemné nerovnoměrné rozprostřené žíhání. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1331 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.
STYLE PLUS
Vysoce elegantní vzhled hladkého terasového prkna umocňuje velmi jemné nerovnoměrné rozprostřené žíhání. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1331 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.
 
FOREST Jedinečný reliéf připomíná exotické dřevo nadchne milovníky přirozené krásy i moderního designu. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben. Rozměry: 137 x 22 x 4000 mm. Hmotnost: 3,2 kg/bm. Cena: 1210 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.
FOREST
Jedinečný reliéf připomíná exotické dřevo nadchne milovníky přirozené krásy i moderního designu. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben. Rozměry: 137 x 22 x 4000 mm. Hmotnost: 3,2 kg/bm. Cena: 1210 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.
 
FOREST PLUS Struktura exotického dřeva v dokonalé kombinaci s jemným žíháním činí z teras FOREST PLUS designový skvost. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox. Rozměry: 137 x 22 x 4000 mm. Hmotnost: 3,2 kg/bm. Cena: 1331 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.
FOREST PLUS
Struktura exotického dřeva v dokonalé kombinaci s jemným žíháním činí z teras FOREST PLUS designový skvost. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox. Rozměry: 137 x 22 x 4000 mm. Hmotnost: 3,2 kg/bm. Cena: 1331 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.
 
NATURE Díky výrazné přírodní kresbě na svém povrchu vynikají terasy NATURE typickým vzhledem dřeva. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1210 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.
NATURE
Díky výrazné přírodní kresbě na svém povrchu vynikají terasy NATURE typickým vzhledem dřeva. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1210 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.
 
NATURE PLUS Vytříbená jemně žíhaná prkna NATURE PLUS s reliéfem dřeva jsou dokonalou imitací přírodního materiálu. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1331 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.
NATURE PLUS
Vytříbená jemně žíhaná prkna NATURE PLUS s reliéfem dřeva jsou dokonalou imitací přírodního materiálu. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1331 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.