Máte strach, že výdaje na vytápění budou ještě vyšší, než vloni?

Loňská zima byla po dlouhých letech opravdu silná. Teploty pod bodem mrazu byly od prosince až do konce února, na což jsme v posledních letech rozhodně nebyli zvyklí. Pro mnohé byla loňská zima velmi náročná i z finančního hlediska, když výdaje za vytápění byly vyšší, než obvykle. I když letošní zima bude mírnější, můžete za vytápění zaplatit stejně nebo více, než vloni. Jak je to možné? Stále se zvyšuje cena topení a domy každý rok ztrácejí své izolační vlastnosti. Zejména u starších staveb uniká rok od roku více tepla. Pokud jste letos neprovedli žádná opatření, která by měla zamezit tepelným ztrátám, dá se čekat, že výdaje za letošní sezonu budou ještě vyšší.

 

Ještě není pozdě!

Zateplit fasádu před zimou už asi nestihnete. Na to je ideální čas v létě. Navíc musíte počítat s tím, že taková práce je nákladná a je potřeba důkladně promyslet a neuspěchat. Další možností je výměna oken, ale i na tu už je pozdě. Myslete na to, že okna nejsou vyrobená za den. Výroba trvá i několik týdnů a měnit okna na přelomu listopadu a prosince při opravdu chladných teplotách by vás velmi omezilo ve využívání domácnosti. Naštěstí i na přelomu října a listopadu se dají udělat opatření. A může se jednat o velmi účinné technologie. Například zateplení půd a stropů.

 

Vše si rozmyslete a vyberte správný způsob

A proč se pro izolaci půd rozhodnout? Vysvětlení je jednoduché. Teplý vzduch stoupá vzhůru a bez zateplených stropů z objektu uniká téměř bez užitku. Ale strop se dá zateplit hned s pomocí několika materiálů a technologií. A mezi jednotlivými variantami jsou velké rozdíly v účinnosti. Základní jsou 2 technologie. Stropy se dají zateplit deskovými materiály nebo se dají využít foukané izolace.

Foukané izolace jsou správnou volbou

Vždy se na půdu musíte podívat a představit si, jak složité bude její zateplení. Například pro deskové izolační materiály může znamenat velký problém členitost půd. Mezi deskami mohou vznikat tepelné mosty, kterými bude teplo unikat stále dál. Při řezání deskových materiálů vzniká odpad, který nevyužijete, ale stejně ho musíte zaplatit. Při zateplení firmou se vám po půdě bude pohybovat mnoho dělníků, kteří naruší celý chod domácnosti. Foukané minerální izolace vytvoří na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu, který si poradí s jakýmkoliv prostorem. O aplikaci se stará jediný pracovník, který na půdě ovládá aplikační hadici. Materiál putuje na střechu hydraulicky, právě pomocí hadice z nákladního automobilu, který je zaparkován před domem. Žádný nepořádek, 1 člověk v bytě a hotovo je za jediné odpoledne. Úspory při správné volbě materiálu mohou činit až 30% ze stávajících nákladů.

Specialistou na foukané izolační materiály je na našem trhu společnost Foukané Izolace s.r.o., kterou najdete na www.foukaneizolace.cz.