Nošení konví a ručnímu zavlažování odzvonilo! Odhalte výhody automatických závlahových systémů

Ačkoli se letošní sezóna chýlí ke svému konci, je nejvyšší čas myslet na tu nadcházející. Pokud si zakládáte na svěžím a upraveném trávníku nebo jednoduše pěstujete nejrůznější plodiny či okrasné rostliny, jistě každoročně řešíte jejich zalévání. Víte, že klasickým nošením těžkých konví spotřebujete zbytečně mnoho vody? Řešení této situace, která se neodmyslitelně odráží také v našich peněženkách, je pořízení automatického závlahového systému. Závlahové systémy s sebou totiž nesou celou řadu výhod. Našli jsme pro vás ty nejzajímavější.

 

Jednoduchá konstrukce a snadné použití

Automatický závlahový systém se skládá z pod zemí ukrytého potrubí, na kterém jsou osazeny výsuvné postřikovače. Jakmile je otevřena voda pomocí elektromagnetického ventilu, dojde k vysunutí postřikovačů vlivem tlaku vody a k rozprašování vody na plochu. Jakmile cyklus skončí, postřikovače se díky pružině opět vrátí do výchozí polohy. Nemusíte se tak bát komplikací při sečení trávy nebo užívání zahrady. Specifickou kategorií závlahových systémů pak představuje kapková závlaha, jejímž principem je dodání přesného množství vody přímo ke kořenům rostlin.

 

Výrazná úspora času i peněz

Mezi největší přednosti automatického závlahového systému jistě patří skutečnost, že s jeho pořízením výrazně ušetříte. Díky cílené zálivce šetříte nejen vodu, ale především vaši peněženku. Pokud navíc nastavíte zavlažování na noční hodiny, nebude docházet k odparu vody, s nímž opět souvisí výrazná finanční úspora. Noční zavlažování navíc rostlinám nezpůsobuje šok. Pořízení automatického závalového systému tak představuje rychlou investiční návratnost.

 

Automatická závlaha zvyšuje hodnotu pozemku

Dalším zajímavým benefitem je i to, že pořízení tohoto systému zvyšuje hodnotu pozemku. Protože je systém trvale pod zemí, nehrozí riziko jeho odcizení nebo zničení vandaly. Závlahu lze navíc rozdělit do více sekcí (okruhů) a zavlažovat tak jednotlivé plochy individuálně. Pokud vyrážíte na dovolenou, o svůj trávník se nemusíte strachovat. Systém ho bude zavlažovat i během toho, kdy budete pryč.