Nová garážová vrata na podzim? Bez problémů!

 

Podzim obvykle znamená konec veškerých stavebních prací na domě. Rozhodně tomu tak ale nemusí být v případě, že potřebujete vyměnit stará garážová vrata za nová.

 

Výměna garážových vrat v minulosti probíhala výhradně v příznivějším období roku, tedy od jara do začátku podzimu. Důvod byl poměrně jasný. Nejednalo se o činnost na pár hodin, ale zabrala obvykle i několik dní, protože bylo třeba sekat, bourat, rozměry se často musely přizpůsobovat velikosti vrat. Nevlídné podzimní počasí obvykle takové práce hodně znepříjemnilo nebo zcela znemožnilo. To už ale neplatí.

 

Řešení je EASY

Ať už se rozhodnete vyměnit garážová vrata na podzim nebo v zimě, anebo vaše garáž neumožňuje stavební úpravy, a přesto je výměna garážových vrat nutná, ideální řešení je vlastně velice snadné. Stačí využít systém LOMAX Easy, ve kterém si můžete nechat namontovat několik různých typů sekčních garážových vrat. Jednoduchou formou, s pomocí rámu se vytvoří potřebné ostění i nadpraží. Rám o velikosti 3000 mm na šířku a 3100 mm na výšku je tvořen sestavou hliníkových profilů opláštěných plechem, které jsou barevně vyladěny s designem vrat. Tímto způsobem se lze vyhnout náročným stavebním úpravám a celá práce může trvat pouhých pár hodin.

 

Sekční vrata

Sekční vrata se skládají z různého počtu sekcí. Pohybují se v systému tažných pružin v kolejnicích. Mohou fungovat na elektrický či ruční pohon. Pokud se rozhodnete pro elektrický pohon, máte na výběr z řady možností jako je například dálkový ovladač, otevírání vrat čipem, kódovou klávesnicí, snímačem otisků prstů. Vrata dnes umí ovládat i telefon, nebo se dá otevírací systém zabudovat přímo do vozu. Mimochodem, jedním dálkovým ovladačem se dají ovládat nejenom garážová vrata, ale i vjezdová brána, a dokonce rolety, markýza, anebo osvětlení, což je obzvlášť v podzimních dnech, kdy se dny velmi rychle krátí, veskrze praktický doplněk. Pokud vás teď právě napadlo, co s vraty na elektrický pohon, když vypadne proud, nemusíte se bát, že byste se nedostali do, anebo z garáže, protože vrata zůstávají až 24 hodin funkční díky bezúdržbovému záložnímu zdroji, který je umístěn přímo v pohonu.

Více na www.lomax.cz.

 

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mSYjMICj3ko?rel=0&showinfo=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]