Nové barvy keramických dlažeb a obkladů

Na barvě záleží. A když vybíráme keramickou dlažbu pro náš nový dům nebo byt, musíme si dobře rozmyslet, co chceme a v jaké barevnosti budeme celý interiér chtít ladit. Protože dlažbu či obklady pořizujeme jednou za desítky let, je potřeba tomu věnovat podstatně větší pozornost než třeba nákupu šatů. Kde hledat inspiraci? Jaké jsou nové trendy?

 

Jsem klasik
Většina lidí spadá do této kategorie, aniž si to možná uvědomuje. Když dáte takovému člověku vybrat ze svítivě růžové a šedé, zvolí druhou možnost. Předpokládaným projevem těchto jedinců bude interiér ve střídmých barvách bílé, šedi, hnědé i černé, tedy spíše v přírodních tónech. Více je bude zajímat volba materiálů, struktur a formátů. Nepřipadá pro ně v úvahu jakákoliv extravagance v tak zásadním rozhodnutí jako je výběr barevnosti podlahy a obkladů. Prostor pro případnou výchylku si ponechají v oblasti obrazů a dekorací. Důvod je jasný: ty mohou kdykoliv obměnit. V dlažbách u nich jednoznačně vedou veškeré imitace přírodního kamene, dřeva, mramoru i cotto.

Když to má styl…
Vyznavači různých vyhraněných stylů to ještě mají také jednoduché. Stačí, když si nastudují, co ke kterému stylu patří a pak už ladí barvy i materiály jako podle šablony. Ať již zvolí retro, rustikální styl, minimalismus nebo art deco, vždy mají dostatek příkladů v různých časopisech, obchodech i na internetu.

S výběrem dlažby si obvykle také ještě poradí sami.

www.asso.cz

Radost z barev – pro hravé
Umění ovládnout a zkrotit přepestrou džungli barev zvládají pouze opravdoví mistři kreativity.

Že lze místo obyčejné černobílé šachovnice složit fantazijní dílo zvláštním kladením malých a velkých formátů, kdy z těch drobných se vytvoří vizuálně zajímavá mozaiková stěna, vložená do větších dlaždic, to je dnes důkazem posunu v nazírání na svět barev v interiéru. Milovníci veselých barev si například ze dvou tónů modré a sytě žluté naplánují svěže mladistvou koupelnu. Jiní sáhnou po zvláštním mixu Café, bordó a šedé, další propagují razantní interiér v černé, žluté a bílé. Barvy, které byste nečekali, spolu ladně harmonují, pokud se správně sestaví a vybere příslušný odstín tak, aby korespondoval s okolím.

Nové trendy z Milána
Nejtěžší úkol čeká na příznivce nejmodernějších trendů. Vyznat se v novinkách na trhu jim pomohou různé katalogy a odborníci ve specializovaných prodejnách. Výborným řešením je také pomoc architekta. Jednou z největších inspirací je i proslavený veletrh designu Salone Internazionale del Mobile v Miláně, kde vystavují renomovaní autoři nejnovější vize moderních interiérů. 

Rozehrávají netypické skladby barev i formátů se stejnou kreativitou s jakou virtuos komponuje novou skladbu. Vybere si zde opravdu každý, ale především ti, již preferují estetické zpracování každého detailu svého domu či bytu a hledají neotřelé nápady a barevnosti, které dosud nebyly k vidění. Letos se vše odehrávalo v tlumených tónech pouze s barevnými akcenty. Nové uchopení vzájemného propojení barev tón v tónu, kombinace různých odstínů bělostných, béžových a šedých dodávaly vystavovaným interiérům punc elegance a nadčasovosti. Propojením s ultra lesklými povrchy nábytku nebo jedinečně kontrastně zbarvenou pohovkou jako jediným výrazně odlišným komponentem interiéru vyznívaly tyto ztlumené zemité povrchy dlažeb a obkladů velmi distingovaně. Na své si zde přišel jak zastánce klasiky, tak i propagátor módních směrů. Z takové výstavy odjíždí každý návštěvník doslova nabit energií a nápady na proměnu vlastního domova.

Ať již zvolíte jakoukoliv barevnost dlažby a obkladů, vždy by měla být taková, ve které je dobře především právě vám. K tomu, abyste našli to pravé pro váš dům, zkuste si nechat poradit od odborníků v showroomu ASSO v Biskupské č. 8, v Praze. Kolekce novinek COLORI startuje na cenách 690 Kč/m2 až po 2.970 Kč/ m2.

http://www.asso.cz