Nové modely sekaček Briggs & Stratton mají inovované motory s nižšími emisemi

Na motoru záleží. Toto pravidlo platí i u zahradních sekaček. Největší světový výrobce vzduchem chlazených benzínových motorů do sekaček, americká společnost Briggs & Stratton, přináší novou řadu k přírodě šetrných motorů, které mají navíc i lepší výkon. Na naše zahrady přijíždějí nové modely strojů s motory této prestižní značky označované jako E-series, EX-series a EX-series Eco.

Nové řady, které přinášejí inovované vertikální motory s OHV rozvody, zachovávají a posilují všechny tradiční benefity produktů Briggs & Stratton. Jedná se zejména o spolehlivost a dlouhou životnost. Kromě zcela nových motorů jsou v nabídce také ty, které již splňovaly nároky konceptu E-Series. Jedná se zejména o kategorii pohonů ve střední, vyšší či prémiové třídě.

Řada E-series nabízí navíc snížené emise nejméně o 25 % a jejími klíčovými produkty jsou zejména dva motory označené jako 500E a 550E.

Sekačka Murray MXMU 550
briggs– Motor: Briggs&Stratton 550 E
– Manuální startování
– Šířka záběru 41 cm
– Pohon zadních kol
– Funkce mulčování
– Objem koše: 65 l
– Výška sečení: 20 – 80 mm
– 9 poloh nastavení výšky sečení

brix

Druhá inovovaná řada EX-series přináší kromě snížení emisí o 25 % také zvýšený výkon a uživatelsky velmi pohodlnou funkci snadného startu ReadyStart, která zaručuje uvedení motoru do chodu nejdéle na druhé zatažení startéru. Tento benefit umožňuje snadno spustit sekačku i uživatelům s křehčí tělesnou stavbou, a je proto oblíben zejména u žen. Hlavní produkty této řady nesou označení 550EX a 575EX.

Sekačka Snapper ERDP 16575

briggs

– Motor: Briggs & Stratton 575ex Series
– Funkce snadného startu ReadyStart
– Sběr do koše, mulčování a zadní výhoz
– Nastavitelná výška rukojeti
– Objem koše 55 l
– Šířka záběru 41 cm
– Přední i zadní kola jsou osazena kuličkovými ložisky

brix

Řada EX-series Eco plus jde ještě o krok dál než EX a vedle snížení emisí a zvýšeného výkonu rovněž redukuje emise produkované při odpařováním paliva. Tyto emise vznikají, když motor neběží a samovolným únikem se tak uvolňují do ovzduší.  Funkce Eco plus toto vypařování eliminuje a zároveň tak omezuje zápach paliva ve vaší garáži.

Sekačka Murray MXMH 850 EX Series Eco Plus

briggs

– Motor: Briggs & Stratton 850 EX Series Eco Plus
– technologie ECO PLUS
– šířka záběru 48 cm
– velká zadní kola / High Wheeler
– objem sběrného koše: 65 l
– centrální nastavení výšky sečení (9 poloh / 20-80mm)
– funkce: sečení, mulčování, sběr do koše, zadní výhoz
– zvláštní výbava: startování ReadyStart

brix

Briggs&Stratton