O bazénovou vodu je třeba pečovat, i když zrovna počasí koupání nepřeje

 

Počasí, vhodné ke koupání v bazénu na zahradě, rozhodně vypadá jinak, než jaké zrovna panuje. Teploty se výrazně snížily, slunečné dny pomalu střídá sychravé počasí a celkové podmínky nejsou ideální. Příchod babího léta je ale skoro za dveřmi a babí léto ještě naskytne teploty vhodné ke koupání. Navíc s moderními ohřevy vody a zastřešením bazénu lze koupací sezónu dost výrazně prodloužit. Neměli byste ale podceňovat péči o bazénovou vodu.

 

Voda ztrácí svou kvalitu, i když se v ní nikdo nekoupe

Pokud si myslíte, že vodě v bazénech nejvíce prospějete, když se o ni nebudete starat, jste na omylu. Zde neplatí pořekadlo – Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Pokud nebudete o vodu pečovat i když bazén nevyužíváte, stejně se bude kazit. Množení řas probíhá i v tomto počasí. Sice pomaleji, než v případě tropických teplot, ale probíhá. Stejně tak se mění i hodnoty pH a koncentrace chloru. Vaše pH testery a chlor testery je tedy třeba mít stále po ruce a alespoň jednou týdně kontrolovat stav těchto hodnot.

 

Využijte krycí plachtu

Pokud bazén nevyužíváte, je vhodné jej zakrýt krycí bazénovou plachtou. Bazénové plachty přinášejí bazénům hned několik výhod. Za prvé – přímo do vody nemohou pronikat sluneční paprsky, které by jinak podporovaly růst a rozmnožování řas a mikroorganismů. Za druhé – do vody nepadají nečistoty, kterých je na začátku podzimu třeba z okolních stromů opravdu hodně. Bazénové solární plachty také pomáhají přes den ohřívat vodu a v noci brání jejímu rychlému chladnutí.

 briliant1

Pokud objevíte problém, použijte tu správnou bazénovou chemii

Pokud v bazénové vodě objevíte problém, jeho řešení je stejné v létě i na podzim. Je zapotřebí najít kvalitní a účinné přípravky bazénové chemie. Pokud nevíte, kde najít kompletní nabídku přípravků bazénové chemie, nebo si nejste jistí, jakou značku zvolit, vyzkoušejte PWS. Bazénová chemie PWS je vyvíjena v laboratořích firmy Techneco, dlouholetého specialisty na čištění a úpravy vody. Dosahuje tedy maximální kvality.

 

Kompletní nabídku najdete na www.eshop.techneco.eu.