Originální mísa na ovoce.

Podzim je plný barev, využijme je a ještě než napadne sníh, vytvořme si z darů přírody netradiční a originální doplněk do haly, nebo do chodby na váš stůl. Pochlubte se netradiční mísou na ovoce, kterou nikdo nebude mít.

 

Nechali jsme se inspirovat.

Mísa s ovocem, taková zátiší již v minulosti inspirovala malíře. Snad každý z nás má nějaké ovoce v míse doma. Ale vypadá to originálně? Většinou je to prostě praktická záležitost, ale i takovou drobností můžete oživit váš interiér. Nechali jsme se inspirovat.

Když v tomto období vyrazíte do přírody, najdete tam spoustu plodů, které pak můžete naaranžovat do originální mísy. Takové aranžmá může sloužit třeba jen k dekoraci, nebo jej můžete opatřit pouze jedlými plody, jako jsou například malá jablíčka, hruštičky, šípky, trnky, či jiné a používat jako mísu na ovoce.

Jak?

Vytvořit toto netradiční aranžmá chtělo nápad. Stačí vzít dvě stejně vysoké nádoby – například vázy, polepit je provazem a postupně je obmotat. Jako lepidlo je vhodné použít tavnou pistoli Pattex, tavná lepidla jsou pro aranžování ideální, pohodlně s nimi slepíte různé materiály. Lepidlo se nanese na lepený předmět a ten pak přilepíte na podklad.

Pro originálnější podobu můžete zvolit mezi obě vázy jakýsi kvádr – ideální je použít např. polystyren nebo aranžovací hmotu a do něj pak postupně zapíchat listy. Nebo je můžete lepit stejným způsobem jako provaz okolo vázy. Hotový kvádr potažený zelenými listy pak přilepíte mezi obě vázy. Vrchní část váz nechte holou a potáhněte ji také listy – ideální jsou větší listy, které vytvoří i misku, na kterou pak naaranžujete ovoce. Na závěr stačí vzít nějakou popínavou rostlinu a omotat jí vrchní část váz. Je hotovo.

Vytvořit si originální aranžmá, udělat něco netradičního vlastníma rukama, to vše dokážete se spolehlivým pomocníkem – tavnou pistolí Pattex.

S pomocí této pistole zvládnete vytvořit designové prvky, které vám budou všichni závidět. S tavnou pistolí Pattex snadno nalepíte mašle, suché květiny, ořechy, šišky, větvičky nebo dokonce plíšky či skleněné ozdobičky. Stačí najít v lese či v parku různé podzimní plody, listy, nebo kousky větviček a ty pak použít. Práce s ní je velmi jednoduchá, bezpečná a čistá.

Speciální receptura tavného lepidla dokáže i v rozehřátém stavu držet lépe pohromadě, lepidlo tedy samovolně nevytéká a pracovní prostředí zůstává čisté. Nemusíte se tedy rozčilovat, že vaše ruce jsou opatlané lepidlem. Konec tavné pistole je potažený gumou pro zvýšení bezpečí. Lepicí pistole Pattex je vynikajícím pomocníkem pro originální nápady. Užijte si krásné podzimní a zimní období po svém v originálně vyzdobeném bytě či domě. www.pattex.cz