Pokládka podlahy

Podlaha patří k nejzatíženější části domu nebo bytu. Měli bychom tedy vybrat takovou podlahu pro náš interiér, která nám bude sloužit hodně dlouho. Je jedno jestli je to laminátová podlaha nebo parkety, každá má trochu jiné vlastnosti a každá se hodí do jiné místnosti.

 

Profesionální firma

V závislosti na zvoleném materiálu se technologie pokládání podlahy bude lišit. Pro správnou instalaci podlahy se musíme poradit s odborníkem. Ten nám poradí, jak správně pokládat různé typy podlah v domě tak, aby sloužily co nejdéle a vypadaly esteticky. Mají také odborné zkušenosti, které využívají při své práci. Mohou nám také poradit i s volbou vhodného materiálu do určité místnosti.

 

Plovoucí podlahy

Plovoucí dřevěné nebo laminátové podlahy se spojují zámkovým způsobem bez nutnosti lepení. Podmínkou takto provedené pokládky je především čistý, suchý a rovný povrch. Lamely pokládáme jednotlivě a budeme potřebovat kročejovou izolaci,ta může být z miralonu, pro laminátové podlahy je vhodná polyetylenová fólie. Dále pak budeme potřebovat různé lišty a spojovací díly k nim, také je potřeba vnější a vnitřní rohové díly a nesmíme zapomenout na přechodové napojovací lišty.  Z nářadí bychom měli mít po ruce kladivo, přímočarou pilu, metr, vrtačku. Také je v některých případech nutný menší hranolek, který využíváme k šetrnému přiklepávání jednotlivých dílců k sobě. Odborná firma nám ale i v tomhle směru ušetří spoustu práce a starostí.

 

Laminát

V poslední době se laminované podlahy staly velmi módní a jejich obliba stále roste.  Tento stavební materiál láká kupující nejen svým krásným vzhledem, ale také jeho jednoduchostí, instalací, šetrností k životnímu prostředí. Laminátová podlaha se podobá parketovým podlahám z přírodního dřeva, i když stojí mnohem méně než parkety.  Má mnoho pozitivních vlastností, které mají tendenci zdůrazňovat své výrobce a prodejce, propagovat své zboží.

Název materiálu pochází z názvu technologického procesu laminace, tj. povrstvení povrchů desky filmem na bázi papírů impregnovaných pryskyřicemi pod tlakem a při vysoké teplotě, v důsledku čehož film prakticky „roste do povrchu desky.” Hlavní požadavek, který je na laminát kladen, by měl být suchý a rovný podklad. Když se do spár dostane velké množství vlhkosti, laminátové desky ztrácejí pevnost, ohýbají se, deformují, prasknou a rozpadají se. Proto není vhodné používat laminát jako podlahovou krytinu pro kuchyň, pro koupelnu a jiné místnosti s vysokou vlhkostí nebo tam, kde se vlhkost může často dostat na podlahu.

 

Spolehlivost, kvalita a odbornost

Všechny tyto přednosti by měli mít všechny odborné firmy, které se pokládkou jakékoliv podlahy zabývají. nebojme se tedy oslovit profesionály, kteří ví, jak svou práci dělat správně. Budeme mít tak jistotu, že nám profesionálně položená podlaha bude sloužit dlouho a bez nutných oprav.