Pomáhá v létě i v zimě: izolace stropu

V noci je ještě stále chladno a tak si v domě musíme přitápět,přes den naopak větráme a pouštíme dovnitř sluneční paprsky. Za nedlouho ale budeme spíše zavírat, abychom si doma udrželi alesoň trochu chladno v parném létě. Pomůže izolace stropů.

Konec zimy není jen možnost začít žít i venku na terasách a zahradách, ale i faktura za topnou sezónu. Ta nebývá úplně nejnižší, naopak tvoří značnou část rodinného rozpočtu. I když si to neuvědomujeme, k největším únikům tepla dochází právě stropem, neboť teplý vzduch stoupá vzhůru a když mu nic nezabrání, stoupá dál z domu pryč. Izolace stropů často není v dokonalém stavu nebo v domě vůbec není a tak jsou úniky tepla vysoké, až 30 %. Třetinu našich nákladů tak protopíme a zaplatíme zbytečně. V létě bychom pak zase uvítali zimu, protože v podkrovních místnostech se z horka téměř nedá dýchat a noční větrání moc nepomůže. Foukaná minerální izolace je řešení pro léto i zimu.

Jak název napovídá, na místo určení se izolační materiál fouká a právě díky této technologii je možná aplikace i do špatně přístupných míst, na šikmé a různě zkosené stropy a půdní prostory. Členitost ani atypická řešení nejsou problém, foukaná minerální izolace dokáže vyplnit každou mezeru, skulinu i prasklinu a vytváří tak souvislou vrstvu bez možnosti vzniku tepelných mostů.

Samotná aplikace je záležitost jen několika hodin bez nepořádku nebo velkých příprav. Není potřeba stavět lešení, chystat dům na velkou akci a zakrývat nábytek i podlahy. Zbytek rodiny může pohodlně sledovat televizi nebo se věnovat svým běžným činnostem, nikdo jim po obýváku chodit nebude. Pro aplikaci materiálu stačí jen několik otvorů a práce tak můžou probíhat čistě a rychle. Izolačním materiálem je minerální vlna, která odolává plísním i škůdcům, je nehořlavá, neslehne se a své izolační vlastnosti si zachovává po dlouhé roky. Po aplikaci začíná izolace ihned fungovat a chránit váš dům před přehřátím v horkých dnech a v zimě zase zabraňuje únikům tepla. Po celý rok tak máte ve svém domě komfortní teplotu a skvělé podmínky k bydlení.