Potřebujete vodoměrnou šachtu? Žádný problém!

Mnoho rodinných domů i komerčních objektů se setkává s problémem, že vodoměr nemůže být umístěn přímo v budově. v takovém případě přichází čas pro vodoměrné šachty. Tyto šachty slouží k připojení vodovodní přípojky k hlavnímu vodovodnímu řádu. Usnadňují k ní přístup a umožňují i dostatečný prostor pro případné práce a opravy vodoměru.

 

Jak a kde se vodoměrné šachty nejvíce využívají?
Vodoměrné šachty naleznou využití všude tam, kde je nutné napojení vodoměru mimo obytnou budovu. Také v případech, kdy je vzdálenost přípojky od budovy více, než 10 metrů. Šachta se umísťuje obvykle na neveřejném pozemku těsně u hranice s veřejným pozemkem. V dnešní době se pro tyto šachty nejvíce využívá plastový materiál. Výrobcem vysoce kvalitních plastových vodoměrných šachet je společnost Poolone. Šachta Poolone slouží k osazení hlavního přípojkového uzávěru a vodoměru včetně dalších manipulačních uzávěrů s dostatečným manipulačním prostorem.

 

Kvalitní materiál je zárukou spokojenosti
Jako ve všech stavebních odvětvích je i na výrobu vodoměrných šachet potřeba vysoce kvalitní materiál, který bude odolávat vnějším vlivům. Společnost Poolone své vodoměrné šachty vyrábí z homogenních plastových polypropylénových desek, které jsou svařené pomocí nejmodernější svařovací techniky. Díky tomu vznikne uzavřená kruhová vodotěsná jímka. Tyto šachty se standardně osazují také plastovými žebříky nebo stoupačkami pro snadnější přístup k vodoměru a ventilům. Ventily a vodoměr jsou díky šachtě Poolone v teple, suchu a bezpečí.

 

Kompletní informace o výrobě vodoměrných šachet naleznete na www.poolone.cz.