Proč bydlet v roubené dřevostavbě?

Stále váháte a nevíte, zda se pustit do bydlení v dřevostavbě? Nehledejte důvody, proč to nejde. Bydlení v dřevostavbě má oproti jiným způsobům bydlení hned několik významných plus.


Dvojí energie pro Vás

Prvním důvodem, proč bydlet v dřevostavbě, je výjimečná atmosféra těchto staveb. Dokážete si představit něco příjemnějšího, než být obklopeni voňavými dřevěnými stěnami? Právě vůně dřeva má také pozitivní vliv na lidský organismus, působí totiž uklidňujícím dojem. Dřevo v sobě skrývá ještě jeden druh energie. Velmi dobrá je schopnost dřevěných stěn roubeného domu tzv. “dýchat” a přirozeně tak regulovat klima prostředí, ve kterém žijí lidé. Díky této schopnosti dokáže dřevo udržovat i příznivou relativní vlhkost vzduchu. Vzhledem k těmto specifickým vlastnostem dřeva jsou roubené domy výborné pro zdravý způsob života a styl bydlení!


Šetrné k životnímu prostředí i dlouhá životnost

Navíc z hlediska energetické náročnosti výstavby patří dřevostavby k nejméně náročným stavbám. Jejich rychlá výroba totiž nezatěžuje životní prostředí. Dřevo je také čistě přírodní surovina, která je obnovitelná, plně recyklovatelná a v podstatě nevyčerpatelná. Dobře navržený, zkonstruovaný a udržovaný roubený dům z masivního dřeva má také velmi dlouhou životnost. Důkazem toho mohou být roubenky z 16. a 17. století, které se dodnes dochovaly v některých našich lokalitách.


Nízké náklady na provoz

Další výbornou vlastností dřeva je velmi dobrá tepelná izolace, proto je v roubeném domě v létě osvěžující chládek a v zimě příjemné teplo. Náklady na provoz roubeného domu jsou tak velmi nízké.

Bydlet v dřevostavbě se vyplatí. Pokud se chcete o dřevostavbách dozvědět více, podívejte se na internetové stránky specialisty na dřevostavby společnosti KANADSKÉ SRUBY TÁBOR na http://kanadskesruby.cz .