S dlažbou ECORASTER nepotřebujete stavební povolení

Parkoviště může být jen pro pár aut nebo také pro pár desítek či stovek aut. Záleží na tom, zda stavíte parkování před rodinným domem, kancelářskou budovou nebo třeba nákupním centrem. Ve všech případech jsou ale požadavky pro užívání stejné.

Předpokládá se hlavně vysoká zátěž, kterou musí celá plocha vydržet bez poškození. Často se tak využívá beton nebo asfalt, díky kterým vznikne jednolitá rovná plocha. Bohužel ale bez jakékoli možnosti zadržet vodu v případě deště a tak se buď vytváří nepříjemné louže při špatném vyrovnání podkladu nebo voda bez užitku odteče až za okraj vybetonované plochy. Dlaždice ECORASTER mají integrovanou drenáž, dešťová voda se přes ně vsakuje do země a zachovávají si tak schopnost zadržovat vodu přímo v půdě. S ohledem na tropické léto, kdy bylo vody a srážek obecně opravdu málo, je vhodné dát při stavbě zpevněné plochy přednost právě materiálům, které umí vodu přirozeně odvádět v daném místě. Vybetonované velké plochy se navíc v létě silně přehřívají a zvyšují už tak vysokou tepotu i v okolí objektu nebo přímo vašeho domu.

Výhodou dlaždic ECORASTER je také to, že při stavbě s nimi není potřeba žádné stavební povolení, stačí jen dodržet stavební vyhlášku. Pokládka je jednoduchá, jednotlivé dlaždice se spojují inovativním systémem a předností je také odolnost proti vysoké zátěži a dlouhá životnost, záruka je 20 let. Systém ECORASTER má široké možnosti použití různých výplní, od zatravnění až po štěrk nebo moderní betonové dlaždice. Je tak možné si parkovací plochu přizpůsobit svým představám, není nutné používat obrubníky a tak si můžete s dlaždicemi opravdu vyhrát, využít rozdílné barvy pro různé značení či navádění nebo jen jako designový prvek. Bez problémů lze navíc změnit výplň a tak po ukončení potřebné parkovací plochy můžete pokračovat například se zatravněním a dodat celé ploše příjemnější vzhled.