Šetřit na nákladech za vytápění je jednoduché

Achillovou patou samostatně stojících rodinných domů, novostavby nevyjímaje, je nehospodárnost v topných systémech. Přestože ceny energií, vynaložených na vyhřívání našich příbytků, rok od roku stoupají, doposud se nedařilo problematiku efektivně vyřešit, a tak majitelé dál lomí rukama nad výší faktur.

Možností, jak izolovat a ušetřit tak na nákladech za vytápění, je mnoho, ale ne všechny jsou efektivní. Zateplení vnějších zdí nemovitostí pomocí polystyrenu, instalace podlahového topení nebo výměna dřevěných oken za plastové jsou velmi nákladnými investicemi, jejichž návratnost je v řádu desítek let. Proč tak dlouho? Odpověď je jednoduchá. Efektivní úspora bývá totiž pouze v řádech jednotek procent a tudíž se jeví v aktuálním rozpočtu rodiny jako nepatrná.

Se zcela odlišným řešením přichází dnes již dobře známá foukaná minerální izolace, která boří mýty a předsudky i těch největších škarohlídů a odpůrců stavebních úprav. Výhodou je, že nezruinuje váš rozpočet a uspoří až třetinu dosavadních výdajů za teplo. Navíc nemusíte mít žádné obavy ohledně nepořádku, nečeká vás velké gruntování po zednících, umývání podlah pošlapaných od lepidel či betonových drtí ani umývání oken. Aplikace izolace je jednoduchá a rychlá, hotová za pár hodin.

Foukaná minerální izolace se nejvíce hodí k zateplení trámových stropů, pultových střech a vazníkových konstrukcí. Díky aplikaci foukáním se dostane i do nejmenších škvír a všech mezer, takže je zabráněno vzniku tepelných mostů. Samotná aplikace probíhá pod taktovkou odborně vyškoleného personálu pomocí hadice, do níž je čerpán obsah z cisterny, která stojí před objektem. Tento systém lze využít až do výšky 40 metrů a na vzdálenost 100 metrovou od domu. Nikdo vám tak nebude šlapat po zahradě, není nutné stavět lešení nebo si z okolí svého domu udělat skladiště stavebního materiálu.

Základem foukané technologie je užití minerální vlny. Izolační materiál neslehne a nezmenší objem, není živnou půdou pro různé škůdce a hlodavce, vlna je odolná proti plísním i hnilobám a také nehořlavá. V neposlední řadě není vodivá, nenasákne vodu a po aplikaci na místo určení okamžitě funguje.