Jak jsem musel vybírat vybavení do domácnosti

 

Dostal jsem od své ženy nelehký úkol. Měl jsem se zapojit do vybírání vybavení naší domácnosti. Vzal jsem si tedy na starost obstarat nějaká pěkná svítidla, aby byla účelná, kvalitní a s ohledem na spotřebu energie. Když jsem se vydal do velkého obchodu se svítidly, byl jsem ohromen. Těch druhů, barev a materiálů! Nikdy by mě nenapadlo, že vybrat stolní lampy a lampičky do pokojů bude takový oříšek. Moje nervy tuto zkušenost v rušném obchoďáku neustály a rozhodl jsem se vybrat svítidla pro náš dům na internetu. V týdnu jsem si pozval kamaráda a kolegu v jedné osobě k nám na skleničku a zasedli jsme k počítači, abychom objevili nějaké seriózní stránky, kde kvalitní svítidla nabízejí.

 

Našli jsme, co jsme hledali

Nehledali jsme dlouho a kápli jsme na stránku, kde nabízeli všechny druhy stojacích lamp a lamp, co bych si tak asi představoval za ceny, které pro mne byly rozumné a tudíž přijatelné. Bylo to na stránkách www.uni-svitidla.cz. Jednotlivé produkty jsem si vyhledal i jinde a zjistil si něco o jejich kvalitě a v poměru s cenou jsem musel uznat, že jsme se strefili do černého. Bylo vážně z čeho vybírat, a tak jsme se do toho dali. V jednu chvíli nám do vybírání vstoupila manželka, to když jsme se moc rozšoupli a vymýšleli pořízení svítidel, které ani nepotřebujeme.

 

Investovat do úsporného zdroje se vyplatí

Stojací lampy do obývacího pokoje jsem vybíral takové, aby korespondovali barvou i tvarem s ostatním vybavením, to bych zvládl. V nabídce jsem vyhledal lampy s funkcí stmívání, je rozdíl, jestli si chcete pod lampou číst nebo jen pustit tlumené světlo pro nasvícení místnosti, proto tuto funkci považuji za nezbytnou stejně jako klouby na lampě a možnost natočení stínítka pro potřebu dopadu kotouče světla. Moderní úsporný zdroj byl samozřejmostí – investice je sice větší, ale to vše se zase vrátí na úspoře energií a dlouhé životnosti těchto zdrojů velmi brzy. Rozhodně se tedy vyplatí investovat do moderního úsporného zdroje, i když je pořizovací cena vyšší, tak vám vydrží mnohonásobně déle, nezahřívá se a spoří energii.

 

Vybral jsem osvětlení do obýváku, ložnice i dětského pokoje

Vybral jsem lampy do pokojů, jednu stolní lampu na pracovní stůl, dvě do ložnice na noční stolky, ty staré, co jsme tam měli, tak na ty už se nedalo ani koukat a také pro naše ratolesti do dětského pokoje. Obýváková lampa měla být překvapení pro manželku. Nic z objednávky jsem jí neukázal a teď už vím, že jsem vybral výborně. Vybral jsem vysokou stojací lampu s mnoha funkcemi včetně zmíněného stmívání, se skleněným stínidlem a s barvou, která ladí k naší sedací soupravě. Odeslal jsem objednávku a už se jen těšil na její obdržení. Musím poděkovat také kamarádovi, že vybíral se mnou, dokonce jsme se u toho i pobavili, nakupování přes internet je opravdová pohoda a já si to prostě nemůžu vynachválit.