Vlastní vrtaná studna vám může zajistit pitnou vodu bez jakékoli chemické úpravy

 

Stále více se rozšiřuje okruh lidí, kteří chtějí žít v souladu s přírodou. Jíst zeleninu, kterou si sami vypěstují, zpracovávat maso z vlastního chovu nebo od chovatelů, které důvěrně znají a vědí, že porážená zvířata žijí v podmínkách úplně jiných, než většina zvířat ve velkochovech. Tito lidé se snaží do jídelníčku zařazovat hlavně potraviny, které neprošly průmyslovým zpracováním a pochoutky, které jsou běžně k dostání v obchodech, si chtějí vyrábět sami. Ke zdravému životnímu stylu patří také dostatečný pitný režim. Ideální je v tomto případě pít čistou vodu nebo si z ní uvařit čaj z vlastnoručně nasbíraných bylinek nebo ovoce.

 

Pouze při čerpání vody ve velkých hloubkách je možné narazit na pitnou vodu

K tomu, aby mohli pít i čistou vodu z přírodních zdrojů, která není nijak chemicky upravovaná, si mohou na vlastním pozemku nechat vytvořit studnu. Aby mohli čerpat vodu pitnou, doporučuje se čerpat ji z velkých hloubek, kde by neměla být kontaminovaná splachováním nečistot z okolí, tak jako podzemní vody, které se nacházejí v menší hloubce. Aby mohla být voda čerpána z velké hloubky, vytváří se studna pomocí vrtání. Vrtané studny mohou být hluboké i přes třicet metrů, záleží na geologickém profilu pod vaším pozemkem a na hloubce, ve které se nacházejí zásobárny podzemních vod.

 

Informace o hydrogeologických podmínkách pod vaším pozemkem může podat společnost Vrtané studny. Její pracovníci, specialisté z oboru hydrogeologie, provedou hydrogeologický průzkum a na základě něj jsou schopní odhadnout, ve kterých místech by mohla být studna vyvrtána, aby dosahovala požadované vydatnosti a aby voda z ní byla pitná. Čerpání pitné vody však společnost Vrtané studny zaručit nemůže. Pokud je ale možné z okolních studní čerpat pitnou vodu, je velká pravděpodobnost, že i z té plánované poteče voda pitná. Voda z vlastní studny se dá používat nejen na spotřebu v domácnosti, ale také na zalévání rozsáhlých políček s pěstovanou zeleninou nebo ovocných stromů, které aby dobře plodily, potřebují občas přidat vláhy v suchých letních měsících. Protože vlastní realizaci studny předchází poměrně složitý administrativní proces, který vrcholí získání stavebního povolení, mohou se pracovníci společnosti Vrtané studny na základě udělení plné moci o všechny tyto úkony postarat za vás.