Znáte všechny plusy foukané izolace?

Bydlet v rodinném domě je na jednu stranu velmi výhodné, na stranu druhou je ale také potřeba počítat se všemi nevýhodami a starostmi. Třeba to, jak udržet v domě optimální teplotu pro každodenní život a přitom nezruinovat rodinný rozpočet.

V létě se snažíme udržet v domě spíše chladnější vzduch a mít možnost se osvěžit v horkém počasí, a naopak v zimě si doma chceme udržet teplo. Kvůli tomu pak měníme okna, zateplujeme fasádu celého domu a často si neuvědomíme, že ještě jednou velkou plochou se nám může dovnitř dostávat horko a naopak tudy také teplo unikat. Ta plocha je strop, bez oken a dveří, u kterého se velmi často na izolaci zapomíná. Stropem může unikat až třetina tepla, což už je na nákladech za vytápění znát. V tropických dnech pak v místnostech pod střechou musíme v noci dlouze větrat nebo je jinak ochlazovat, aby se v nich dalo vydržet, a často to stejně nepomůže. Foukaná izolace je řešením na problémy s přehříváním i únikem tepla.

Pro zateplení stropů je foukaná minerální izolace ideálním řešením. A v porovnání s celkovou výměnou oken a dveří nebo zateplením fasády domu má také mnohem nižší vstupní náklady. K aplikaci není potřeba lešení, složité přípravy nebo nebo změna zahrady na sklad materiálu a nářadí. Materiál na izolaci přivede na potřebné místo hadice a technologie foukání ji dostane tam, kam patří, včetně všech mezer i prasklin. Souvislá vrstva izolace tak zabrání vzniku tepelných mostů a snížení účinnosti izolace.

Se zateplováním a obecně pracemi na domě máme spojený také nepořádek na mnoho dní. Místo rozkvetlé zahrady jsou všude role izolačního materiálu, žijeme v bojových podmínkách a téměř na staveništi. U foukané izolace nic podobného nenastane, celá aplikace zabere jen pár hodin a je k ní potřeba jen plocha na zaparkování auta. Jako izolační materiál se používá minerální vlna, která nesléhá a nedeformuje se. Navíc je zdravotně nezávadná, odolává plísním i bakteriím, je nehořlavá a plně hydrofobizovaná, tedy nepřijímá vlhkost. Minerální vlna se pak pomocí technologie foukání hadicí dopravuje až na požadované místo a celou aplikaci zvládne bez problémů tým dvou až tří vyškolených pracovníků. Izolace je hotová opravdu jen během pár hodin a ihned začíná fungovat. V letních měsících během horkých dní chrání před přehřátím místností a až přijde zima a mráz, bude vám spolehlivě hlídat teplo domova a nikam ho nenechá uniknout.