Americký styl bydlení vytvořený známou designérkou

Jelikož jsem jako mladá strávila několik let v  Americe, zalíbil se mi i jejich styl bydlení. Bohužel jsem nemohla zůstat tam, tak jsem si vždycky přála mít svou vlastní Ameriku v ČR. Někomu to může připadat jako blbost, ale mně se to prostě líbí. Neříkám tím ovšem, že bych chtěla přejímat i jejich logiku myšlení nebo jejich názory, to v žádném případě. Jsem ráda, že mám dobrou práci a můj manžel také. Díky tomu jsme si mohli pořídit rodinný dům, který byl vždycky mým snem.

Byla jsem ráda, že jsme si mohli sami navrhnout, jak bude dům vypadat a nekupovali už přímo hotový. Tím to pro nás bylo aspoň snazší, že jsme si mohli pohrát s tím, jak bude vypadat. Jsem ráda, že manžel nebyl proti, když jsem mu říkala o americkém stylu bydlení a podpořil moje sny a přání. Nicméně jsem chtěla, aby obývací pokoj a kuchyně s jídelnou byly opravdu „luxusní“, tak jsem se rozhodla vyhledat profesionální pomoc od designérky, paní Pavlíny Lipkové z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN. Zalíbily se mi její projekty, ale hlavně to, že je pořád originální a neopakuje se.

Domluvila jsem si s ní schůzku a ona dorazila k nám domů, aby se mohla podívat na prostory, které potřebovaly její pomoc a vylepšení. Vyžádala si půdorys, aby měla po ruce přesné míry místností a mohla se podle toho zařídit. Řekla jsem ji, že si představuji americký styl, otevřené prostory, světlou kuchyni se světlou jídelnou, tedy jídelním nábytkem a světlým gaučem s křesly.

 

 

A oproti tomu, že bych si přála kontrast s tmavými skříněmi a kuchyňským tmavým ostrůvkem. Vše si zaznamenala, domluvili jsme si finanční rozpočet a vypracovala předběžný návrh. Jelikož je opravdu profesionál, tak návrh jsme si schválili ihned. Návrh byl prostě perfektní a přesně takový, jak jsem si to představovala.

Výsledek našeho vyjednávání a spolupráce je tedy tento. Gauč s křesly je z textilie, která je připevněná ke konstrukci cvoky, ve smetanové barvě a dokonce máme i podnožku, která se dá využít i jako odkládací prostor třeba na župan. Pod ní je umístěn i koberec ve stejném odstínu s jemným vzorem. Krb je obložený kachlemi a je zděný.

Po obou stranách krbu jsou skříně, které jsou částečně otevřené, policové a dolní část je na dvířka. Z jedné z nich jsme si udělali televizní koutek, takže jsme zbytečně nezabírali místo dalším nábytkem. Skříně jsou v tmavě hnědém odstínu a stěna za nimi je bílá, aby vyzněli v prostoru. Stejně tak jsou bílé i stropy se zabudovanými bodovými světly.

 

 

Okenní a balkónová část jsou natřeny šedohnědou barvou s okenními a balkónovými rámy v bílé barvě. Opět pro kontrast, aby okna a balkón byly v místnosti jasně rozeznatelné. Podlaha je plovoucí v mixu světle a tmavě hnědé barvy. Vedle gauče máme i stoleček s kovovou konstrukcí a dřevěnou deskou na postavení lampy u křesel máme také menší designérský, kulatý stolek v kovovém provedení se skleněnou deskou.

Kuchyně je spojená s jídelnou a mezi kuchyní a obývacím prostorem je ostrov, který je v tmavě hnědém odstínu s mramorovou deskou a zabudovaným obrovským keramickým dřezem. V ostrůvku je i zabudovaná myčka nádobí. Nad ostrůvkem jsou zavěšená světla. Kuchyňská linka je bílá a spotřebiče jsou nerezové. Samozřejmě máme i obrovskou americkou lednici s mrazákem. Plovoucí podlaha je protažena z obývací části až do kuchyně, takže je po celém otevřeném prostoru.

 

 

Jídelní část je u oken, abychom se mohli pokochat pohledem z nich a také aby bylo dobře vidět do talířů. Jídelní stůl je dřevěný, natřený na světle šedou barvu, taktéž židle jsou potažené světle šedou látkou. Ostrov má z pohledu z obývací části prosklenou skříňku, kam jsme uschovali vázy a nádoby na víno. Samozřejmě i v kuchyni a jídelním prostoru máme zabudovaná bodová světla. Digestoř je zabudovaná v lince, tak, že na první pohled nejde poznat, že se jedná o digestoř, což se mi líbí.

Nevím, jak se to bude líbit jiným, ale hlavní je, že se to líbí mně a nic na tom nechci měnit. Tímto děkuji paní Lipkové z firmy Origine za její perfektně odvedenou práci a její služby určitě ráda doporučím dál.