Barvy dokážou s bydlením divy

I když i ve světě barev panují módní trendy (barvou roku 2010 je modrá), při jejich výběru pro svůj domov věřte hlavně vlastním pocitům a intuici, ty vám nejlépe napoví,  jakými barvami by měl hrát váš domov. Lidé se totiž liší, každý jedinec proto reaguje na barvy originálně. Prioritou je cítit se v daném prostoru příjemně.

Rozhodně ale neuškodí mít povědomí alespoň o základních obecně platných barevných pravidlech. Například že zatímco teplé barvy působí na člověka příjemně, pozitivně a povzbudivě, místnost rozšíří a oživí, chladné barvy naopak uklidňují, vedou spíš k pasivitě a vyhovují těm, kdo inklinují k čistému, jasnému a svěžímu prostředí. O tmavých odstínech barev lze říci, že uklidňují, působí noblesně a věcně, ale prostor ohraničují a zužují. Nejlépe sluší velkým místnostem a rozlehlým reprezentačním prostorům.

Dalším pravidlem je, že strop a stěna s oknem patří k nejméně osvětleným částem místnosti, naopak podlaha a stěna naproti oknu jsou téměř vždy ozářeny světlem. Výběr barev by tomu měl odpovídat: například stěna naproti oknu by měla být sytá, pro ostatní stěny se doporučují spíše pastelové světlé odstíny.  Podlaha snese tmavou, protože na ni dopadá dostatek světla. Tímto způsobem lze poměrně úspěšně vyrovnat rozdíly v prosvětlení místnosti: světlé ztmavit, tmavé zesvětlit. Syté teplé barvy, například meruňková nebo žlutá, místnost cíleně prosvětlí.

Nejmenší riziko představuje vymalování místnosti jednotnou, ne příliš výraznou, světlou barvou. Pokud se však chcete trochu odvázat a zkusit různé pruhy či odlišně vybarvené výklenky, vezměte si raději k ruce odborníka. Už proto, že na malém čtverečku ve vzorníku vypadá barva přece jinak, než potom v ploše na stěně.

Své o tom vědí ve firmě AAA BARVY s.r.o, která se od roku 1998 zabývá kompletní dodávkou fasádních a interierových barev, lazurovacích laků, tenkovrstvých omítek, zateplovacích systémů a různých dekoračních materiálů pro moderní stavebnictví, k nimž patří benátské štuky, antické malby, batika, travertino a podobně.

Kromě prodeje produktů renomovaných firem – ICI DULUX, TOLLENS, OIKOS, BONDEX, STORCH, COLORLAK, EKOLAK a SCH SLANÝ – se věnuje

odbornému poradenství, které pro své klienty a zákazníky zajišťuje zdarma. Řešení speciálních úkolů společnost AAA BARVY s.r.o zvládá s pomocí renomovaných architektů a projektantů, dovede zajistit konzultace, rozpočty, dozor i technickou podporu při realizaci.

 

AAA BARVY s.r.o nabízí:

– fasádní barvy – akrylátové, silikátové, silikonové, vápenné

– barvy pro interiér – disperzní, akrylátové, silikátové a silikonové

– barvy na dřevo – laky, lazury, emaily a fládrovací soupravy

– barvy na kov – antikorozní a izolační nátěry, laky, emaily

fasádní omítky – akrylátové, silikátové, silikonové (hlazené i škrábané či rýhované)

dekorační techniky – benátské štuky i batiky stěn a stropů

zateplovaní systémy – s vatou i polystyrénem

– lišty a rozety – vnitřní i venkovní

další – barvy na střechy, podlahy, barvy na bazény, aplikační techniku, nářadí…

 

AAA BARVY s.r.o poskytuje:

dobarvování odstínů na počkání ● cenové kalkulace projektu ● dovoz materiálu na místo určení (po dohodě) ● určení odstínu a receptury na základě doneseného vzorku (pomocí spektrometru) ● bezhotovostní platbu ● snídani a kávu zdarma ● akční a slevové nabídky

{phocagallery view=category|categoryid=19|limitstart=0|limitcount=0}

V nabídce firmy jsou také prestižní dekorace, jako antické zeminy, benátské štuky, batika stěn, sametové nátěry, metalické malby, lišty a rozety. Exkluzivně v ní najdete rovněž nejnovější generaci dekoračních materiálů Arte Osaka, které se vyznačují nejen dobrou zpracovatelností, ale také neobvyklými povrchovými efekty. Jejich prostřednictvím lze na stěnách dosáhnout například vzhledu kovové patiny, lesklé i matové. Každý typ materiálu, včetně klasických benátských štuků a batiky, lze pomocí speciálních tonerů dobarvit na širokou škálu tónů.

AAA BARVY s.r.o  – dokonalý pomocník při malování pokojů, fasád, nátěrech střech, plotů, zábradlí, mostů, letadel, podlah, krovů, roubenek, měděných, hliníkových a titanových povrchů a mnoha dalších.

 

AAA BARVY s.r.o.
Českobrodská 3/17
Praha 9
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
 
Praha 4, Kunratice, Vídeňská 1277
tel.: 244 401 664
Praha 5, Smíchov, Na Valentince 8
tel.: 251 553 274
Praha 10, Záběhlice, Záběhlická 12
tel/fax.: 271 750 363
Praha 10, Strašnice, Černokostelecká 131
tel.: 773 621 262
Horoměřice, Praha západ, Velvarská 23
tel./tax: 220 971 274
Plzeň, Karlovarská 30
tel.: 377 535 572
Cheb, Hálkova 361/29
tel.: 354 430 221
Karlovy Vary, Nad Dvorem 1
tel.: 353 549 019

www.aaabarvy.cz