Bauwerk Vintage Edition – nová kolekce dřevěných podlah vzbuzující emoce a probouzející vzpomínky

Zadá-li se do cizojazyčného slovníku výraz „vintage“, objeví se nejčastěji významy: zastaralý, špičkový nebo výběrový. A v podstatě všechny tři výrazy jistým způsobem vyjadřují podstatu nové kolekce dřevěných krytin od švýcarské firmy Bauwerk. Kolekce Vintage Edition propojuje moderní individualismus s atmosférou starobylosti a s prvky nostalgie. Kombinuje inspiraci získanou v prostředí Long Islandu i Paříže, vzbuzuje emoce a probouzí vzpomínky. Barevné dekory různých odstínů, novinovou a orientální grafikou, vždy ve spojení s patinou, starobylým, neopracovaným až opotřebovaným vzhledem a originalitou, žádná palubka se neopakuje, si můžete prohlédnout a pořídit v showroomech KPP.

514

2 047 možností ke kombinaci
Vintage Edition, mladá, moderní a nekomplikovaná kolekce dvouvrstvých dřevěných podlah značky Bauwerk, vznikala ve spolupráci s interiérovou designérkou Virginií Maissen z kreativní agentury Gustave se sídlem v Curychu. Při tvorbě byly této švýcarské dámě inspirací krásy oprýskaných fasád, stářím provoněných interiérů, uměleckých ateliérů. Nechybí však ani prvky moderního urbanismu. Výrobce deklaruje, že krytinu lze sestavit 2 047 různými způsoby. Prostor pro variabilitu a tvůrčí řešení vytváří několik barevných vzorů, struktur, originálních potisků i způsobů pokládky. Parkety lze skládat čtyřmi různými způsoby, od 2 typů paralelní pokládky po rybí a anglický vzor. V každém interiéru, v soukromém obydlí i ve veřejných prostorách butiků, kaváren i třeba podnikových showroomů, s touto novinkou docílíte originality, individuálního přístupu a unikátnosti.

Nové a trendy, přesto „staré a opotřebované“
25Podkolekce Vintage Edition Unopark, kterou na český trh dováží firma Kratochvíl parket profi, zahrnuje 11 dekorů, čtyři pestrobarevné, nabízené ve dvou různých odstínech, další bílý jednobarevný. Nechybí zajímavý dekor Mandala inspirovaný orientálními perskými koberci či alternativní novinový vzor. Dekory jsou nové a trendy, přesto ze sebe vyzařují patinu a nádech opotřebení. Jak říká sama návrhářka Virginia Maissen, v této kolekci není nic dobře nebo špatně, spíše jde o smysl pro kombinaci a individuální uspořádání. Patina krytině mimo charakter jedinečnosti dodává i příjemný hřejivý pocit.

Kromě designové atraktivnosti podlahy nesmíme opomenout upozornit i na základní technické charakteristiky. Palubky jsou z výroby ošetřeny několika vrstvami matného laku, vysoce odolného vůči poškození. Dvouvrstvé parkety o rozměrech 470 x 70 x 11 mm nesou vrchní nášlapnou vrstvu z dubu tloušťky 4 mm. Krytina se k podkladu lepí na pevno a umožňuje pokládku na podlahové vytápění. MOC za 1 m2 včetně 20% DPH se pohybuje od 2.592,-

Pro více informací navštivte www.kpp.cz.