Chyběla vám v létě na zahradě pergola? Příští rok už ji nechte postavit!

 

Letošní léto bylo až nadprůměrně teplé a počet slunečných dní byl nejvyšší za poslední desítky let. Horké teploty přímo vybízely k tomu, abychom svůj volný čas netrávili v interiéru domácností, ale na zahradách. Bohužel intenzita slunečního záření byla tak vysoká, že se na zahradách bez přístřešku a bez relaxačních zón se stínem prakticky nedalo dlouhodobě vydržet. Meteorologové se většinou shodují na tom, že trend suchého a horkého léta bude probíhat i v příštím roce. Jestliže vám letos na zahradě chyběla pergola, příští rok byste ji měli nechat postavit.

 

Dost času na správný výběr

Možná si myslíte, že na výběr pergoly je ještě dostatek času a že vše necháte až na jaro. Už na jaře mohou přijít teplé dny, kdy se budete moci zdržovat na svých zahradách. Pokud byste výběr správné pergoly nechali na poslední chvíli, hrozí velké riziko unáhlené a špatné volby. Existuje totiž hned několik variant provedení pergol z různých druhů materiálů. Pro každou zahradu a pro každé využití se hodí jiný typ. Na to je zapotřebí myslet a začít vybírat už nyní, kdy máte dostatek času na správnou volbu.

 

 

Dřevěná pergola jako nestárnoucí klasika

I když v současnosti můžeme na českých zahradách vidět i pergoly z kovových konstrukcí nebo zděné pergoly, za ideální druh pergol z hlediska využitého materiálu, jsou považovány pergoly ze dřeva. Dřevo je totiž přírodním materiálem s elegantním vzhledem, který se hodí na všechny druhy zahrad. Dřevěná konstrukce je nejen elegantní, ale také pevná a odolná, což jsou další velmi důležité vlastnosti. Nabízí velkou variabilitu v provedení, jak tvarem, tak velikostí. Důležité je především využití správných dřevin pro výstavbu, jejich zpracování a také konstrukčního provedení pergoly.

 

Kvalitní pergoly ze dřeva nabízí Delta Svratka s.r.o.

Příkladem firmy, která nabízí velmi kvalitní dřevěné pergol\y je Delta Svratka s.r.o. Tato firma je předním českým výrobcem dřevěných staveb všech druhů a v této oblasti má dlouholeté zkušenosti. I v kategorii pergol nabízí hned několik variant provedení a velikostí i s možností zakázkové výroby podle vaší představy. Všechny druhy pergol jsou ale stavěny z kvalitního, správně vysušeného řeziva, které je strojově opracované. Konstrukce je postavena za pomoci klasických tesařských spojů – tedy na dlab a čep. Konstrukce tak disponují nadstandardní tuhostí.

 

Detailní nabídku dřevostaveb od Delta Svratka s.r.o. najdete na www.domky-delta.cz