Dát topení na stěnu nebo do podlahy?

 

V dnešní době je v oblasti interiérového vytápění možné využít hned několik odlišných variant. Zákazníci již nejsou omezeni na klasické velké radiátory na stěnách, ale moderní technologie nabízí stále nové výrobky. Velmi oblíbené jsou v současnosti druhy topení, které se instalují do podlahy. O jaké druhy se jedná?

První variantou je využití podlahového vytápění

1333702185Podlahové vytápění se v současnosti těší velké oblibě. Přináší komfort v podobě tepla od nohou. Navíc jsou topné rohože nataženy po celé plošeji místnosti, která je tak vyhřívána celoplošně. Díky tomu může být celková teplota v místnosti nižší, aniž byste tento fakt pocítili. Využití podlahového vytápění je možné pod většinu druhů podlahových krytin.

Nesmíme zapomínat ani na podlahové konvektory

Podlahové vytápění ovšem není jediným zdrojem tepla, který může být usazen v podlaze. Zapomínat bychom neměli ani na podlahové konvektory, které se dají využít v bytech, rodinných domech i komerčních stavbách. Využívají se zejména v moderních interiérech pod velkými okny nebo v místě balkónových dveří. Vidět je pouze mřížka, která se osazuje rovnoměrně s podlahovou krytinou. Pod ní je ukrytý celé topné těleso. Vybírat můžete základně ze dvou druhů, které tvoří podlahové konvektory s ventilátorem a bez ventilátoru.

Kde najít oba druhy a porovnat jejich výhody?

Nejlepším způsobem, jak porovnat tyto dva druhy vytápění, instalované do podlah je u prodejců, kteří oba dva druhy mají v nabídce. Jedním z takových prodejců je také e-shop topeni-koupelny.cz, který je v oblasti topení a technologií pro vytápění opravdovým specialistou. Najdete zde oba dva druhy topení v podlahách, zastoupené mnoha typy výrobků. Všechny ovšem disponují vysokou kvalitou.

Přesvědčit se můžete sami na www.topeni-koupelny.cz