Proč se k údržbě bazénové vody využívá nejčastěji chlorová chemie?

 

K údržbě bazénové vody a k zachování její průzračnosti a čistoty je bazénová chemie tím nejdůležitějším pomocníkem. Ačkoli existují různé druhy bazénové chemie (například kyslíková nebo bromová), nejrozšířenější kategorií zůstává spolehlivá chlorová bazénová chemie. Jaké jsou příčiny její vysoké obliby a proč se stále drží v popředí, i když ostatní druhy bazénové chemie mají také vysokou kvalitu a účinnost?

 

Nejširší nabídka druhů a přípravků

Chlorová bazénová chemie je bezpochyby tím nejrozšířenějším druhem bazénové chemie. Používání přípravků bazénové chemie na bázi aktivního chloru má v historii úpravy bazénové vody dlouhou tradici. Chlor je velmi silné oxidační činidlo, které spolehlivě eliminuje organické i jiné znečištění bazénové vody. Přípravky chlorové chemie můžeme nalézt ve formě tablet, kapalných koncentrátů i dobře rozpustných granulátů.

 

bazénKde najít kompletní sortiment chlorové bazénové chemie?

Při výběru správného druhu chlorové chemie jsou nejdůležitější dvě kritéria. Tím prvním je kvalita výrobce. Jedině přípravky chlorové chemie té nejvyšší kvality dlouhodobě udrží žádoucí kvalitu bazénové vody. Druhým kritériem je velikost sortimentu jednotlivých výrobců. Sortiment výrobce by měl obsahovat veškeré druhy chlorové chemie pro komplexní péči o bazénovou vodu. Tato kritéria splňuje bazénová chemie PWS, kterou ve svých laboratořích vyvíjí a testuje společnost Techneco.

 

Jakou podobu mají jednotlivé přípravky chlorové bazénové chemie?

Díky vysoce kvalitnímu zázemí a pečlivě kontrolovanému výrobnímu procesu se přípravky chlorové bazénové chemie PWS vyznačují velmi vysokou kvalitou. Nabídka druhů chlorové chemie od tohoto výrobce je komplexní. Nejrozšířenějším druhem je bazénová chemie v podobě tablet. V nabídce značky PWS můžete najít klasické chlorové tablety, ale také Start tablety, Multi tablety 5v1, Triplex tablety nebo rychlorozpustné tablety. V případě potřeby náhlého zvýšení koncentrace chloru vám pomůže přípravek Chlor Šok. Přípravek Chlor Stop naopak použijete v situaci, kdy je koncentrace chloru v bazénové vodě příliš vysoká a je třeba ji snížit. Najdete zde i kapalné přípravky, včetně tradičního a osvědčeného Chlornanu sodného.

 

Kompletní sortiment najdete na www.eshop.techneco.eu