Foukaná izolace má smysl i v létě

Chcete si v létě užívat příjemnou teplotu i v podkrovních místnostech a v zimní sezóně ušetřit až třetinu nákladů za vytápění? Foukaná minerální izolace vám umí pomoci v létě i v zimě.

Problémy, které trápí majitele rodinných domů, jsou s ohledem na probíhající roční období stejné. V létě je horko a vysoké teploty znemožňují bydlet v podkroví, protože místnosti umístěné pod střechou jsou přehřáté a nejde je vyvětrat ani v noci. V zimě pak bojují s unikáním tepla a zbytečně vysokými náklady na vytápění. V obou případech je řešením foukaná minerální izolace.

Aplikace foukané izolace je rychlá a navíc vás neobere o mnoho času, stačí půl dne. Doba celé realizace se samozřejmě liší v závislosti na ploše, kterou je třeba odizolovat, většinou se však tato operace zvládne opravdu jen během několika hodin a to za pomoci jednoho zaměstnance. Realizace je čistá, nikde se neuskladňuje žádný izolační materiál, nevytváří nepořádek ani nestaví lešení. Minerální vlna, používaná jako izolant, je umístěna v zásobníku na zaparkovaném nákladním autě a odtud se pomocí hadice a vzduchu vhání na daná místa. Po ukončení prací si pracovník vše uklidí a odveze a vy můžete pokračovat v běžných činnostech tak, jak jste zvyklí.

Izolace stropů je řešení navíc méně nákladné, než tradiční způsoby zateplení domu. Celková výměna oken rodinného domu trvá často i několik týdnů, váš domov se změní na staveniště a návratnost celé investice je i 20 let. Zateplení fasády může vyjít ještě dráž. Foukaná minerální izolace je rychlé a cenově nejméně náročné řešení pro různé střešní konstrukce, jak zabránit únikům tepla stropem a půdou v zimě. A také jak mít v domě příjemnou teplotu i v podkroví a to i v tropickém létě. Technologie foukání totiž umožňuje aplikovat izolant do souvislé vrstvy, která zaplní každou mezeru i skulinu a zamezuje tak vzniku tepelných mostů nebo míst, kudy uniká teplo. Za náklady na vytápění tak můžete šetřit v sezóně až 30 % a v létě vás nemusí trápit venkovní horka.