Konečně rekonstrukce! Aneb jak jsme udělali z baráku útulné a přitom moderní hnízdo

 

S manželem už několik let máme barák po jeho rodičích. Místo, ve kterém žijeme se nám moc líbí a je nám zde moc dobře. Nikdy by nás nenapadlo se stěhovat nebo se snažit sehnat barák jinde. Nejenže je skvělé, že si děti mohou hrát na čerstvém vzduchu na zahradě, můžeme pěstovat zeleninu a máme skvělé sousedy, ale nikdy bychom si jinde nezvykli a za nic tento barák neměnili.

 

Začali jsme s rekonstrukcí

Přesto jsme se museli odhodlat k rozsáhlejší rekonstrukci – zrekonstruovali jsme hořejší patro, které jsme dosud neužívali a rozhodli se, že zde uděláme pokoje pro děti, které, až vyrostou, přeci jenom budou potřebovat pokoj svůj a v něm soukromí. Holčička je ještě malý, pokoj tedy bude vyloženě dětský, můj syn jde do třetí třídy, a tak bude možností vlastního pokoje nadšen. Sestra mu nebude brát věci a bude si moc třeba pozvat kamarády na oslavu narozeni. Zkrátka se mi myšlenka rozšíření a rekonstrukce horního patra velice zamlouvala a manžel s ní souhlasil.

 

Řekli jsme si, že když už děláme rekonstrukci – také opravu střechy, nové podlahy a výměnu dveří i oken, dáme se do toho pořádně a dokoupíme i pár nezbytností, abychom oživli náš interiér a učinili ho trochu moderním. Sháněla jsem nové dveře a velmi mi to usnadnila možnost, že se dají objednat na internetu a ještě vám je dovezou až do domu a namontují. Ke krásným dveřím, které jsem vybrala jsem také musela sehnat kování na dveře.

 

Vybírala jsem také dveřní kování

Když jsem byla na návštěvě u kamarádky, nadchlo mě dveřní kování, které jsem u ní viděla. Vypadalo tak stylově a elegantně! Vzpomněla jsem si na ni a zavolala jí o informace, kde dveřní kování sehnala a na kolik je spokojená. Dostalo se mi odpovědi, že na kliky na dveře dostala dokonce patnáct let záruku, jednání s prodejci bylo velice solidní a navíc suma, kterou platila, byla více než příznivá.

 

Po těchto informacích jsem již neváhala a vyhledala si firmu Dorro, které kování na dveře nabízí. Opravdu nabízela krásné kousky. Nemohla jsem si vybrat z ladných tvarů a zajímavých povrchů dveřních klik. Nakonec jsem se musela poradit s manželem. Rozhodli jsme se pro venkovní dveřní kliky z nerezu, velice jednoduchou, vkusnou a kvalitní dveřní kliku, která padla k venkovním dveřím jako ušitá.

 

Všechno dobře dopadlo, bydlíme si zase lépe

Do interiéru jsem nakonec zvolila dveřní kliky s povrchovou úpravou Zlatý. Vypadaly velmi draze a skutečně po nainstalování obohatily náš interiér. Vyjímají se a lesknou a dávají dveřím i celé místnosti nevídanou eleganci a lesk. Musím podotknout, že cena byla velice příznivá, navíc jsme měli dopravu dveřního kování až do domu zcela zdarma. Všechny dveřní kliky firma Dorro nabízela buď do interiéru, exteriéru nebo jako sadu na wc s uzamykáním. Stejné dveřní kování v místnostech dodalo sjednotilo styl a vzhled celého interiéru a po rekonstrukci vypadá náš barák uvnitř opravdu krásně, nemůžu se vynadívat a jsem velice spokojená a myslím, že i manžel. Občas to zkrátka chce nějakou příjemnou změnu a když tou změnou je proměna místa, kde žijete na hezčí, vždy to jeho obyvatele potěší.