Jak si prosvítit domov se světlovody Solatube®

 Tmavé chodby, schodiště nebo koupelny má ve svém domě či bytě pravděpodobně každý. Jedná se o nepříjemný stavební jev, kdy prostě nebylo možné některé středově situované místnosti osvítit denním světlem. Každodenní svícení zářivkou je nejen nákladné, ale hlavně nepříjemné. Řešením jsou světlovody a jejich montáž do špatně osvětlených podkrovních místností. Firma Solatube®  je světovým leaderem v technologii světlovodů a jejich vývoji se věnuje již od 80.let 20.století, tehdy jako první sestavila „novodobý“ světlovod. 

Světlovodné tubusy se vyrábí ve třech průměrech (Ø 250mm, Ø 350mm a Ø 530mm) kdy každý z nich je určen pro různé plochy nebo prostory. Pokud máte tmavou chodbu nebo prostor do 14m2, rozhodně využijete průměr nejmenšího Solatube 160 DS (tubus Ø250mm). Takto zvolený typ určitě dostatečně osvětlí i místnosti úplně bez oken, avšak je třeba počítat s vnitřní dispozicí jako půdorys plochy (ideální je čtvercová plocha nebo mírný obdélník) nebo tmavé stěny – v tomto případě budete asi muset volit průměr vyšší. Pro osvětlení atypických prostor je rozhodně lepší poradit se s odborníky, protože například hloubka schodiště výkon světlovodu ovlivní zcela určitě.

Často padají dotazy zda-li svítí světlovod i v ranních hodinách nebo večer , a můžeme na to jen logicky odpovědět, že světlovod je zařízení, které kopíruje slunce.

Ráno, když se rozednívá, kvalitní světlovod přenáší první paprsky do místnosti a vy určitě budete mít orientační světlo. Během dne samozřejmě intenzita sílí, ale nemusíte se bát, že pokud je pod mrakem nebo pozdní odpoledne bude na chodbě tma – nikoli! Světlovody Solatube® jsou vybaveny speciální kopulí, která zachytává paprsky i pod ostrým úhlem… a to je opravdu výhoda.

Po letech zkušeností a odezvy od zákazníků se rozvinula i velká škála doplňků pro světlovody. Z logického důvodu je možné například zakoupit vnitřní hrazdičku na elektrickou zářivku pro noční svícení, stmívač denního světla v případě ložnic a prezentačních místností nebo například výkonnou ventilaci do koupelny (integrovaná ke světlovodu). Všechny tyto položky tvoří ze světlovodů komplexní výrobek, který nejen řeší bolavé oči a účet za elektriku, ale také pohodlný komfort ve Vašem domově.

Pokud máte pocit, že nějaký ten tmavý kout máte doma i Vy, je třeba pečlivě zvážit technické aspekty a nejlépe se poradit s odborníky. Řešení je na nich, ale provedení můžete zvládnout klidně i Vy, světlovody jsou totiž běžně dostupné jako „skládačka“ a k montáži potřebujete jen přiměřenou technickou zručnost.

Nyní sleva na AB sady a difuzéry řad 160 DS a 290 DS – 5% z maloobchodních cen.

solatube_2color
www.solatube.cz