Jak vyčistit olejovou skvrnu z betonové podlahy

Do pořádku v manželově garáži jsem se nikdy nepletla. Je to vlastně spíš taková jeho velká dílna, kde převážně v zimě zaparkuje i auto. O nějaký zvláštní pořádek v ní se nikdy nestaral ani on sám. Jenomže nedávno se mu v garáži převrhl nějaký olej, který zároveň nepříjemně páchl. Skvrna nešla vyčistit. A byl také problém zápach vyvětrat. Tehdy jsem se začala o čistotu v dílně starat. Snažila jsem se najít firmu na mytí podlah, která by skvrnu od oleje hravě zvládla. Nakonec mi s hledáním pomohl i manžel a společně jsme objevili úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., strojové čištění, mytí podlah Brno.

Bylo důležité zmínit se firmě, o jakou rozlitou tekutinu se jedná. Chemii k čištění totiž vybírají individuálně. Pro každý případ se může hodit jiná. A také pro každý typ podlahy, těch firma zvládne vyčistit hned několik. Byli jsme rádi, že k nim patří také betonová, o kterou nám šlo.

S firmou A SERVIS to bylo velmi jednoduché. Její pracovníci mají na takové problémy patent. A umí svou práci dělat s úsměvem. Na skvrnu od oleje použili svou strojovou metodu, o které jsem sice nikdy neslyšela, ale zdála se být velmi účinná. Kotoučový stroj, který k práci použili, byl šetrný a zároveň velice pečlivý.

Když bylo vše hotovo, vyčištěná část podlahy vypadala snad čistší než předtím. Čistit celou podlahu by se nám ale nevyplatilo. Drobné nečistoty by se na ní objevily brzo znovu. Skvrna od oleje byla ale neúnosná, a tak jsme se jí rádi díky firmě A SERVIS zbavili. Firmu A SERVIS doporučujeme s klidným svědomím i Vám.

Rádi pečete, ale máte nejraději jen domácí suroviny? Vyzkoušejte tento recept na Salko

Salko seženete v každém supermarketu, ale proč nezkusit vyrobit to domácí? Jednak víte, co přesně v něm je a dá se i říct, že v něm bude méně cukru. Potřebovat budete jen běžné suroviny, takže ho můžete připravit kdykoliv. Navíc ho lze vyzkoušet i s různými příchutěmi. Slazené kondenzované mléko má řadu využití. Skvěle se hodí do různých krémů na dorty či cupcakes. Můžete ho také přidat do těsta na cheesecake či tvarohový koláč, prostě kamkoliv, kam vás jen napadne. Má řadu využití, proto se recept na něj určitě hodí.

60368054 - open floor plan room interior with carpet floor connected with kitchen

A co na něj potřebujete? Na jednu sklenici Salka je třeba 600 ml plnotučného mléka, 200 g cukru a 40 g másla. Všechny ingredience dáme do hrnce. Rychle přivedeme k varu. Jakmile se směs začne vařit, snížíme plamen a za stálého míchání vaříme alespoň 20 minut, klidně ale až tři čtvrtě hodiny. Čas se liší od toho, jak hustou chceme výslednou směs mít. Můžete si ho udělat i s několika příchutěmi, například přidat vanilku nebo si ho připravit i karamelové. Stačí dát do hrnce nejprve cukr s máslem a mléko (raději teplé) přilít až ve chvíli, kdy vám cukr zkaramelizuje. Podobně si můžete připravit Salko karamelové či skořicové.

Recept není nijak složitý, takže ho zvládne opravdu každý. Jen si dejte pozor, aby se vám při vaření nepřevrhl hrnec, protože se můžete nejen ošklivě spálit, ale také si tím můžete opravdu hodně zašpinit koberec, protože skvrny od Salka jsou opravdu špatně dolů. Naštěstí znám firmu, která si s tím umí poradit, a tou je úklidová firma A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Brno. Jedná se o skutečné profesionály, tudíž se na ně můžete spolehnout.

 


TAG