Levné tapety pro každou domácnost

Většina lidí si potrpí na to, aby jejich obydlí působilo dokonalým konzistentním dojmem a aby se zde především majitel cítil dobře. Proto je důležité vyzdobit si interiér podle vlastního vkusu. S vybavováním pokojů se většinou začíná od podlahy. Důležité jsou ale také stěny a jejich dekor. Někdo upřednostňuje jednoduché bílé stěny, pro většinu lidí však není bílá příliš inspirativní a dávají proto přednost stěnám barevným nebo jinak dekorovaným. V poslední době stále stoupají v oblibě tapety. Někdo je považuje za přežitek socialismu, ovšem moderní tapety jsou něco docela jiného.

Levné tapety na zeď se vyrábí hned v několika provedeních, jde nejčastěji o tapety papírové nebo vliesové. Oba materiály mají své výhody, zatímco papírové tapety jsou výrazně levnější a existuje velmi široké portfolio designových provedení, vliesové tapety se pochlubí delší životností, vyšší odolností a také lepšími izolačními vlastnostmi. To znamená, že díky buničině a textilními povrchu tapety jsou vliesové tapety mnohem oblíbenější. Dýchají s místností, ale přitom působí zároveň jako tepelný a zvukový izolant.

Rozdíly najdete také ve způsobu aplikace tapety. Zatímco papírovou natřete lepidlem a necháte provlhat, vliesovou tapetu lepíte suchou na lepidlem potřenou zeď. Díky tomu se s vliesovými tapetami mnohem lépe manipuluje a existuje mnohem nižší riziko natažení či poškození tapety. Tapety se hodí do každé místnosti, stačí přizpůsobit výběr motivu způsobu využití místnosti. Velmi populární jsou především fototapety, které seženete často s kouzelnými motivy krajiny, fauny i flory či oblíbenými stavbami či třeba automobily. Zejména do dětských pokojů se hodí 3D tapety, které se pochlubí krásnými trojrozměrnými motivy. Vyberte si i vy tapety do vaší domácnosti.