Máte pár kilo navíc? S kvalitní matrací nemají bolesti zad šanci

 

Budíte se ráno rozlámaní a bez energie? Pak vaše páteř nemá dostatečnou oporu a upozorňuje na to bolestí. Vyslechněte její stížnosti dříve, než začne být opravdu zle.

Váhu našeho těla nesou především nohy, pánev a záda. Aby se tato trojice připravila na celodenní zátěž, potřebuje si každou noc pořádně odpočinout. Problém je, že zatímco nohám a pánvi ležení pomáhá, páteři příliš ne.

Páteř je stvořena k pohybu a proto jí nevyhovuje dlouhodobé stání, sezení ani ležení. Pokud navíc každý večer uléháte na proleželou či jinak nevyhovující matraci, není se čemu divit, že vás s ranním budíkem čeká nepříjemná ztuhlost a rozlámanost.

 

Přes den cvičte a v noci kvalitně spěte

Přes den můžete s bolestmi zad bojovat nejrůznějším způsobem. Základem je pravidelné cvičení a správné držení těla. Součástí prevence je i nošení kvalitní obuvi.

V noci je ale vaše páteř zcela odkázána na volbu správné matrace. Pokud trpíte nadváhou, je pečlivé vybírání ještě důležitější. Běžné matrace se při vyšší váze snadno proleží a vašim zádům tak neposkytnou dostatečnou oporu.

 

Vybírejte z XXL nabídky

Při vybírání nové matrace se proto zaměřte na XXL modely, které jsou navrženy přímo pro osoby s nadváhou. Nabízí je například Matrace Matex a z bohaté nabídky si vyberou milovníci luxusu i vyznavači praktických řešení.

U nové matrace se zajímejte především o její stabilitu a odolnost. Zapomeňte přitom na mýtus, že odolná matrace musí být tvrdá. Díky novým technologiím a moderním paměťovým pěnám si měkké poležení může dopřát každý.

Vyzkoušejte třeba luxusní matraci Curem z elastické líné pěny CuremfoamTM a robustním jádrem ze studené pěny. Uvidíte, že s pár kily nemusíte do matrace zapadnout jako do sněhové závěje.

Jestli si ale nejste jistí, zda vám bude vybraná tuhost vyhovovat i za měsíc, zkuste chytrou matraci Hypnos. Má dvě ložné plochy, které můžete podle libosti střídat. Díky pevnému jádru ze směsi pěn máte oporu jistou vždy.