Moderní vypínač – to je šperk i mozek každé místnosti!

Pokud máte rádi moderní technologie a současně se zajímáte o design, rozhodně by vaší pozornosti neměla ujít novinka, kterou vám chceme přestavit. Jedná se o zbrusu nové vypínače, které dokáží mnohem více! Prosím, seznamte se…

 

Novinka, která stojí za to!

Jedná se o supermoderní vypínače s řadou speciálních funkcí. Na trh je uvádí značka BTicino, která spadá do skupiny Legrand. Jedná se o moderní vypínače řady LivingLight. Vypínače na první pohled zaujmou propracovaným designem, který vznikal ve spolupráci interního designového týmu BTicino a studia Zecca&Zecca.

 

Ozdobou v každé místnosti

Řada LivingLight dává na výběr ze 47 oválných nebo hranatých rámečků, které jsou vyrobeny ze dřeva, plastu nebo kovu. Dále je možné volit mezi 3 barvami přístrojů neboli klapek (bílá, tech a antracit). Klapky a rámečky je možné libovolně kombinovat, takže mohou vzniknout opravdu originální kreace. Přičteme‑li ještě dalších třináct rámečků v takzvané variantě Air, kdy tloušťka vypínače dosahuje pouhopouhých 6,75mm, dostáváme se k celkovému počtu 180 různých kombinací. Navíc si můžete na vlastní oči prohlédnout a vyzkoušet jednotlivé kombinace rámečků a přístrojů díky speciální aplikaci pro smartphony s Androidem a iOS.

Elektroinstalace je chytrá a úsporná

BTicino nabízí také vlastní řešení v oblasti moderní elektroinstalace – představuje totiž systém MyHOME.  Tento systém umožňuje komfortní ovládání světel, žaluzií, topení, multimédií nebo vstupního systému formou vzdáleného přístupu přes smartphony a tablety. Novinkou je i bezdrátový systém s technologií ZigBee. Tento zprostředkuje ovládání jednotlivých prvků na velkou vzdálenost i přes stavební překážky. Třetí vychytávkou je inteligentní ovládání osvětlení pomocí automatických spínačů GREEN SWITCH bez zbytečných energetických ztrát. Tento spínač manuálně zapnete, vypne se  automaticky po nastaveném čase. S  technologií od BTicino je možné individuálně nastavit teplotu v místnosti, vytvářet zóny, aktivovat topení jen v případě, že okna nejsou otevřena. Díky zónovému řízení topení je možné výrazně zlepšit energetickou bilanci budov.

 

Zapojeno během chvíle

Nové vypínače LivingLight potěší i snadnou instalací. Díky automatickým svorkám zabere připojení kabeláže jen pár vteřin. Navíc je celý přístroj dokonale chráněn membránou proti prachu, čímž se výrazně prodlužuje jeho životnost.

 

Spolehlivost, bezpečnost a ergonomie – na špičkové úrovni

Výzkumné laboratoře BTicino vyvinuly pro řadu LivingLight nové typy mechanizmů, které výrazně převyšují standarty v oblasti bezpečnosti a spolehlivosti. „Mechanizmy LivingLight procházejí nejpřísnějšími chemickými, mechanickými, elektrickými a tepelnými testy. Vypínače byly testovány na 100 000 aktivací, tedy zapnutí a vypnutí, oproti standardně požadovaným 40 000. Podstoupily také více než 5000 testů na elektrické přetížení bez jakékoli známky poškození,“ uvedl Jan Pína, marketingový ředitel společnosti Legrand.

 

Více informací najdete na www.legrand.cz